siemens mc60'ı pil yuvasından beslemek...?

Başlatan mustafa_cmbz, 15 Kasım 2008, 19:12:32

mustafa_cmbz

arkadaşlar elime bir tane siemens marka mc60 model bir telefon geçti telefonun pili ve kapakları yok sadece arka iskeleti ve tuştakımının olduğu ön panel var tabi ekranda üzerinde....

telefoncu çalışıp çalışmadığını bilmiyorum al işini görürse senin olsun dedi ama pilinden bulamadım elimde telefonun şarj aleti var çıkışınmı ölçtüm 25v veriyor acaba bu telefonun pili kaç volttur bilen arkadaşlar varsa paylaşabilirilermi birde pilin sırası ile besleme uçlarının hangisinin şase hangisinin + olduğuda gerekli...gerçi şaseyi buldum ama diğer 2 ucun hangisinin + olup olmadığını bulamadım....kolay gelsin....

Maxim

Type                             : Li-ion
Capacity                       : 750 mAh
Voltage                         : 3.7 V

mustafa_cmbz

hocam pilin 3 ucu  var ben telefondan şase ucunu buldum geriye 2 uç kaldı acaba +3.7v vererek diğer 2 pin'i de deneyerek bulabilirmiyim %50 şansım var..büyük ihtimalle diğer uç sıcaklık sensörü ile alakalı bir uç ama tam olarak bilmiyorum...eğer elinizde bu tarz bir telefon varsa pilin kutuplarını sırası ile yazabilirmisiniz hocam ?

Maxim

yok valla ,pil özelliklerinide internetten buldum .

mustafa_cmbz

yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler hocam..ben pilin uçlarını buldum. kredi kartı ile satış yapan bir sitede karşıma çıktı...ama telefonu bir türlü açamıyorum...