Ne krizi biz rekor kırıyoruz! - VESTEL Haberi

Başlatan Erol YILMAZ, 21 Kasım 2008, 21:01:29

Erol YILMAZ

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, dünya genelinde elektronik sektöründe çok ciddi konsadilasyon olduğunu belirterek, bu sektörde özellikle Orta Avrupa'da son 2.5 yılda 33 fabrika kurulduğunu ve bugün bunlardan birkaçının ayakta kalarak, diğerlerinin son 5- 6 ayda kapandığını söyledi.

Yüngül, "Orta Avrupa cazibesi vardı. Yüngül güçlü, bilgi, finans, servis açısından altyapısı sağlam olanların ayakta kalabildiğine dikkat çekti. Yüngül, "Kriz kriz deniliyor. Ama kriz olmasına rağmen ekim- kasım ayları bizim rekor aylarımız" dedi. Yeni yıl öncesi satışların arttığına işaret eden Yüngül, şunları söyledi:

devamı için...

wsxwsx

Önceki krizlerde Cips satışları patlamış diyorlardı. Belki bu krizdede aynıdır.

mikromuh

Icinde tek hoporleri olan bir vestel televizyonum ve 6ay kadar calsip emekli olan bir monitorum var.Bu mantikta ve kalitede is yaparlarsa ve milletim de yurdun mali die alirsa tabiki krizden etkilenmezler.Hoporlorden ve monitorden ettikleri kar zararlarini kapatir. :evil:

burak_82

Vestel gibi çok yüksek hacimde üretim yapan şirketler için doların yükselmesi işlerinin artışına sebep oluyor. Çünkü malzeme fiyatı dolar olarak sabit fiyatta ve dünya genelinde tüm firmalar dolar ile alıyor. Genel giderler ve elektrik fiyatı, maaşlar TL olarak sabit. Ancak dolar yükselince dolar cinsinden düşmüş oluyor. Yapılan ihracat ta döviz ile yapıldığından daha düşük fiyata daha çok satabiliyorlar. Kalite konusunda size katılıyorum. Tamamen maliyet odaklı üretim yaptıklarından ucuz ama kalitesiz malzeme kullanabiliyolar.

OG

Dövizin durumu tüm ihracatçılar için bayram niteliğinde.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

elmaalma

Alıntı yapılan: "Allegro""Kriz kriz deniliyor. Ama kriz olmasına rağmen ekim- kasım ayları bizim rekor aylarımız" dedi. Yeni yıl öncesi satışların arttığına işaret eden Yüngül, şunları söyledi:

devamı için...

Onbeş günde Vestel için ne değişti.
http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Turk_ekonomisinin_iki_dev_sirketinden_iki_kotu_haber_212096_2&Newsid=212096

Macera

Dolar arttı , ihracatçılar sevindi diyoruz ama gerçekte öyle değil.
Herşeyden önce kriz global bir kriz!
Dışardakinin alım gücünüde etkiliyor.
Hal böyle olunca mal ucuzlasada dışardada satılmıyor.
Elzem mallar dışında üretim yapanlar anlaşılan biraz tatil yapacak gibi gözüküyor.
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

ahmet2004

VESTELin işi kolay istanbulda aldığı yüksek rantlı arsalara

izin çıkartır gökdelenleri diker.Paraya para demez.

Diğer firmalar çok daha zor durumlarda kalacaklar ilerki dönemlerde...

Bunlar başlangıç daha.Türkiyenin durumu gittikçe kötüye gidiyor.

Varsa açılan fabrika işyeri söyleyin bilelim...

Çünkü insanlık kalmadı. ZAMlar yağıyor.Arap kızı camdan bakıyor.

CLR

Merhaba,

Evet rekor kırdılar ama ihracaat veya kar'da değil, işçi çıkarma ve zarar konusunda.  Vestel dijital %60 ve gerikanı ise %30 küçülmüş. Oradan çıkarılan birkaç yöneticiden duydum.
Knowledge and Experience are Power

ahmet2004

İmF den para aktarılacak tabiki bu akıllı firmalara.

Aynı TAS aynı HAMAM.