Pic Tabanlı Havya Projesi ....

Başlatan Ciga, 20 Aralık 2008, 21:03:19

Ciga

Arkadşlar Çalışmış olduğum iş yerinde ERSA'nın Display göstergeli 2000A havyalarından birinin ucundaki Isı algılaycı termostatı problemli ve ben bunun uc kısmının termostatını değiştirdim şuan düzgün çalışıyo yapmak istediğin Bu uçtan yeni bir havya bu konuda eyer paylaşırsanız yardımlarınıznı bekliyorum ha şunuda söyliğim programlamadan iyi diğilim o nedenle işin program kısmını programcı arkadş yapıcak ben sadece elektronik kartını yapıcam bu konuda bana fikir babında yardımlarınızın bekliyorum  paylaşan paylaşmayan herkeze saygılar  ilginiz için şimdiden tşkürlrr...
"Zafer"Zafer Benimdir"diyebilenindir.Başarı "Başarıcağım" diye başlayanın ve "Başardım" diyebilenindir."  M.Kemal ATATÜRK

smyomekatronik

Esselâmû aleyküm

Aynı havyadan bende kullanıyorum fakat bende istasyonu yok sende var.
Bu işi iki türlü çözebilirsin
Birincisi elinde hazır orjinal istasyon var  içini açıp kullanılan malzemelere bak türkiyede bulunabiliyormu, çıkartabilirsen şemasını çıkar.
İkincisi çözüm
Aşağıdaki devreyi yapıp geri kalan kısmını arakadaşına bırakacan.
http://www.hizliresim.com/2008/12/20/11679.bmp

Ciga

Hocam verdiğin bilgiler için sağol eksik olma ama bişi anlamadım bu linkten bu konuda bilgi rica ediyorum.

İlk söylediğin seçenek için şöyle bi durum var istasyonun içini açtım hangi denetleyciyi kulanmış Devre şeması vs.. herşeyini inceledim ama kafa yatmayan tarafları baskı devresi çift katlı ve kulanılan mikro denetleyci SMD ve çok ince bu flaş belekler tipi inceliğinde karta lehimle soketsiz kodunu şuan hatırlamıyorum iş yerinde tekar bakıp not düşerim..

Havyanın uç kısmını açıp orayıda biraz kurcaladım ısıtıcıyla birlikte havyanın gövdeden aldığı ısıyla değeri değişen bi malzemem var benim anladığım bu PT 100 gibi bişii yalnız pt 100 normal oda sıcaklığında değeri 100 ohm olan bi malzeme havyada kulanılan oda sıcaklığında 0 ohm ısı yükseldikçe yükseliyoo bu arda istasyon en fazla 450C yükseltiyo uçtaki termostata maksimum 45 ohm a kadar çıkıyo bir biriyle doğru orantılı ben diyorumki bunu daha basit bi şekilde PIC ile yapsam nasıl olur üsesinden geline bilinirmi ilginiz için tşkrler... (Daha önce bu şekilde yapılmış proje linkleri varsa elinizde çok yardımcı olur... )
"Zafer"Zafer Benimdir"diyebilenindir.Başarı "Başarıcağım" diye başlayanın ve "Başardım" diyebilenindir."  M.Kemal ATATÜRK

solidus

Tam olarak emin değilim ama pwm ile havya kontolü görmüştüm. Ayrıca op amplar ve bir triyak üzerinden sürülan bir havya setini şu an kullanıyorum..
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

necati

[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

solidus

Sanırım bu arkadaşımızın ihtiyacını fazlasıyla görecektir..
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

Ciga

Yardımlarınız için hepinize teşekürler...

Ciga

Arkadşlar konuyu açmışken buradan devam edeyim dedim Ersanın 2000A 80W havyalarından kulanıyorum demiştim bunlardan yurt dışından daha doğrusu almanyadan tederik etme fırsatım var ama ben ilerisi için bunu dışında bundan daha iyi bir şekilde şu senin işini daha iyi görür diye buradaki bu konuyla ilgili arkaşlarında fikirlerini almak istedim bu konu için bana ne önerirsiniz arkadşlar....