jeton kutusu

Başlatan vatandas30, 28 Aralık 2008, 23:08:42

vatandas30

arkadaşlar.
oyun makinalarında kullanılan jetonlu kutuyu yakından gördüm. üzerinde 3 bağlantı ucu vardı. fakat elimde ölçü aleti falan olmadığından ucları anlama gibi bi imkanım olmadı. bu uçlar nedir ne değildir. bilgisi olan var mı?

gokhangokcen

iyi akşamlar,benim bildiğim kadarıyla 2 tanesi besleme 1 taneside çıkış ucu idi.Dış pinler + ve - orta pin ise çıkış piniydi büyük bi ihtimalle.Genede üzerinde herhangi bir işaret falan varsa yada kod tarzı yazılar internette araştırırsan daha sağlıklı olur.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

vatandas30

çıkış pini normalde 1 mi 0 mı? jeton düşünce nasıl değişiyor. internette aradım ama bulamadım.cevabın için tşk .

ibrsel

Kullandığım jeton kutusu çıkışında 12V vardı.İçerisinden jeton geçince şaseye çekiyordu..Değişik modelleri olabilir..

buiba

jeton kanalı baglantı ucları genelde kırmızı (+12v)siyah (gnd)beyaz (gnd out)seklındedır ve uzerınde surgulu swıtch bulunur bu swıtch jeton kanalı cıkısını normalde open veya normalde close olarak ayarlar.normalde open  ken  cıkıs acık kollektordur ve jeton atıldıgında cıkısı gnd'ye ceker ve tekrar yuksek empedansa gecer.

vatandas30

buiba.
aynen dediğin renklerdeydi. ama yer dar olduğundan sadece kabloları görebildim. bakalım yakında alıp gönderecekler. eğer üzerinde yazmazsa senin dediğin gibi deneyeceğim. tşk

sutsurup

Forum kurallarını okuyunuz, reklam içeren mesajlar göndermeyiniz - Analyzer

vatandas30

jeton kutusu nihayet geldi. jeton kanalının yanında jeton büyüklüğünde sarı bir plastik var. oynar kafayı yukarıda tutuyor. üzerinde yazana göre uçları bağladım. jeton attığım zaman sinyal alamıyorum. acaba bu sarı plastiğin yerine numune jeton mu takılacak. elimde de tek jeton var. parayla denedim olmuyor. başka fikri olan var mı.

elmaalma

Alıntı yapılan: "vatandas30".. acaba bu sarı plastiğin yerine numune jeton mu takılacak...

Evet oraya örnek para ya da jeton koyuyorsunuz.

vatandas30

teşekkürler öyleymiş. yalnız masanın üstüne koymuştum yine sinyal çıkmıyordu. meğerse altı boş kalacakmış . şimdi oldu.