12V giriş 30-33v Çıkış trafo yapımı.Çokk acil YardÄ

Başlatan m4hmu7, 10 Ocak 2009, 19:56:04

m4hmu7

hepinizden bilenden bilmeyenden 14.01.2009 tarihine kadar 12 V giriş 30- 33v volt çıkış veren bir trafo yapmam gerekiyor.Yoksa ilk dönem karne notum 2 olcak.Bilen herkezin öncelikle moderatör ve ya adminin çok acil yardımlarınız bekliyorum.500wlık anfi devresini proje olarak aldık.Herşey tam bi trafo eksik.Satan yok olanda 30 lira diyor tanesineeee.Tekrar yalvarıyorum allah rızası için büyüklerimden hocalarımdan yardım bekliyorum. Burdanda cevap yazabilirsin  m4hmu7@w.cn adresindende  kolaygelsin şimdiden yardımlar için sağolun.

wsxwsx

trafoyu kolayca yaparsın . önce hesap yapacaksın sarım sayısı ,sacların gausu filan çocuk oyuncağı hesap. zaten onun hazır programı vardır.

sacları hesaplayıp çizecek ve kestireceksin. 100 YTL.  uygun karkas da bulacaksın 40 YTL de o olsun. uygun çapta emaye tel bulacaksın. karaköye git, dolaş. orada menevşe han civarında toptancılar vardır. her türlü çaplı tel bulunur.  bunu güzelce sarabilecek makinesi olan bir trafocu bulacaksın. orda zaten fırın da vardır. üzülme. güzelce sarar, sonra verniğe atar fırınlar. 100 YTL de ona ver yeter.

sebo

senin trafomu yapman gerekiyor. peki sen yapsan bunu 30 liradan ucuza mal edebilecekmisin. pek sanmıyorum. onun için bence satın al çünkü kendi yaptığının birde çalışmama ihtimali var. deneme yanılma yöntemi içinde pek vaktin kalmamış aşa yukarı istediğin sonucu elde edebileceğin. zaten alacağın malzemelerde baya bir fiyat tutacaktır. hatta trafo sarmak için kullanacağın kabloları 1 kilodan az alabileceğin yer bulabilecekmisin?