Cep telefonuna SMS gönderme

Başlatan mikroserdar, 15 Ocak 2009, 22:42:20

mikroserdar

Merhaba arkadaşlar. Şu anda bi proje aldım. Sormak istediğim şudur.

1- karbonmonoksiti algılayan ve bunu algıladıktan sonra doğalgazı kesen cihazlar nerlerde satılmaktadır. Ben devrenin iç yapısını sormuyorum. Bu cihazlardan karaköyde bulabilirmiyim.

2- Karbon monoksiti algıladıktan sonra benim yapacağım PIC devresi ile cep telefonuna ikaz gönderecek. sormak istediğim şu. Bu SMS gönderen modüller varmış. Bu modüllerden karaköyde bulabilirmiyim. Bana gerekli olan sadece SMS modülün ismi.

kolay gelsin.
mikrodentleyici yaşam biçimidir.

emrahmrcn

Telit ürünlerini kullanabilirsiniz. Örneğin GM-862 gibi. İyi çalışmalar
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

thunderon

Merhaba,

Bende araç takip ve kontrol sistemi yapcam ama daha doğru dürüst uğraşamadım. Telitin EZ10 adlı modemini almıştım fiyatı 200ytl civarında fakat bu amaçla eski ericson T10 modelini kullanabilirsin.

elektromuh

Selam. SMS göndermek için GSM MODULE kullanman gerekir hatta arama bile yaptırabilirsin. GSM Module 'ün içine yerleştireceğin SIM kart ile cep telefonunda yaptığın herşeyi yapabilirsin.
GSM Module için en yaygın kullanılan SIEMENS TC35i Module tavsiye edebilirim. Ben kullandım kendine özel AT komutları var seri olarak haberleşme yapabiliyorsun. Soracağın bişey olursa özelden yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin....

dombilik

Özelden değil buradan sorsun..Ki
bizde birşeyler kapalım :D
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

Tagli

Bu modüller nerelerde satılır?
Gökçe Tağlıoğlu

dombilik

Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

elektromuh

GSM Siemens Module MOBİLTİM firmasında bulabilirsin.
tel:0216 367 0800

www.mobiltim.com

Benim bildiğim bu firma var başka firma olursa onuda yazarım.

NOT:TC35i MODULE fiyatı yaklaşık 35-50€ civarı bilginize.

NOT: Size söylediğim TC35i modelinden başka da modüller var bunlarıda sorarsınız.

elektromuh

Arkadaşlar Söylemeyi unuttum!!!

Alacağınız Modüle dikkat edin her birinin EMEI numarası vardır. Bu EMEI numarası TK(Türk Telekomünikasyon) tarafından kayıtlı olması gerekir. Eğer kayıtlı değilse bi süre sonra kullanıma kapatılır. Mümkünse faturalı alın....

BİLGİNİZE!!!!!

alenkonak

Arkadaşlar Merhaba,
Konuda Siemens TC35i GSM modül kullanılması tavsiye ediliyor. Bende bu fikre katılıyorum(fiyat avantajı,kolay AT Command seti,vs.).Ancak cevaplamamız gereken 2 sorun var;
1- Tc35i Gsm Modül 40 pin zif sokete sahip. Yani 3cm' de tam 40 adet pin var. Bu soketi kendi imkanlarımla yaptığım Pcb'ye nasıl bağlarım?
2-Kolay kullanımda bu 40 pin'in kaçı bana lazım halihazırda. Daha açıkçası TC35i'nin pic'e bağlantı şeması varmı?

Fikri olanları bekliyorum. İyi çalışmalar

MC_Skywalker

http://www.mikroe.com/en/tools/gsm/components/

buraya bir bakın isterseniz. site içinde örnek kodlarda var.

nazmi74

Arkadaşlar, Pic ile yapılmış sms controllu devreler var. İhşallah işinize yarar.
http://www.elektronika.ba/502/gsm-controller-v1/

fidenet

Mrb. Hala soruna cevap arıyor musun bilmiyorum ama elimde hazır gsm/gprs modül var. Arkadaşlar telit ve siemens mc35 modüllerden bahsetmişler. Senin işini görebilir ancak ne besleme devresi ne de bu modül üzerindeki soketi bulup projeni gerçekleştirebilirsin. Ben  de aynı sıkıntıları yaşadım.
Elimde hazır seri port bağlantısı telit gm862 serisi için yapılmış mikroişlemci ile de kullanıma uygun taşıma kartı var. ister sadece kart ister kart+modül+anten+kablo şeklinde verebilirim.
gunce14@hotmail.com