Sayıcı (Rotary Encoder || Proximity Sensor)

Başlatan atila, 24 Ocak 2009, 17:19:48

atila

Merhaba arkadaşlar,
yapmış olduğum sayıcı devresini sizlerle de paylaşmak istedim.kısaca fonksiyonlarını anlatayım.
sayıcı nın  3 modu var:
EnC : milimetre hasssasiyetinde ölçüm yapar.set edilen değerde çıkış verir.
Count: miktar sayar set edilen değerde çıkış verir.
disP: metraj ölçümü yapar ,desimetre hassasiyetinde gösterir
dosya içerisinde encoder_manual'i mevcut.
Linki:
http://www.4shared.com/file/82272575/79819dda/encoder.html
veya
http://rapidshare.com/files/190028570/encoder.rar

Not:Pic frekansını 20MHz'e ayarlayın.

mikroserdar

dostum linke tıkladım fakat açmadı. şifre falan istiyo galiba
mikrodentleyici yaşam biçimidir.

atila

Alıntı yapılan: "mikroserdar"dostum linke tıkladım fakat açmadı. şifre falan istiyo galiba
şifre:www.picproje.org

mikroserdar

hocam çok teşekkür ederim başarılı bir çalışma. tebrikler.

acaba baskı devresi varmıdır. upload edebilirmisiniz eğer var ise

iyi çalışmalar.
mikrodentleyici yaşam biçimidir.

atila

Baskı devresi bitmek üzere.bikaçgün içinde onu da eklerim.

berkay_yalan

atila

tekstil fabrikasında çalıştığım için metraj ölçen  veya belirli bir ölçüde kesim yapan makinalarda kullanmak için tasarladım.ayrıca band üzerinden geçen ürünleri sayıp paketlemek amaçlıda kullanılabilir.

solidus

Link gitmiş. Rapide alternatif bi siteye yükleyelim..
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

askb

Selamlar.Cok guzel bır calısma.Pcb nın proteus cızımı yokmu?Veya shematıc  ı  olursa bız cızelım buraya koyalım.Ares kullananlar için iyi olur.

atila

Alıntı yapılan: "askb"Selamlar.Cok guzel bır calısma.Pcb nın proteus cızımı yokmu?Veya shematıc  ı  olursa bız cızelım buraya koyalım.Ares kullananlar için iyi olur.

En başta verdiğm linkte isiste yapılmış şeması (encoder_sema.dns) mevcut.

ubimes

Merhaba atila bey sizinle nasıl görüşebiliriz. bana telefon numarası verebilirmisiniz  (mail adresim ubimes@gmail.com)

pcb_desing

Hocam devrenın nesını yaptınız?
Yoksa başka bir link ten alıntı ve üzerınde duzenlememi yaptınız  merak ettım?
Eğer alıntı ise ve duzenleme yaptıysanız orjinal link'inde manuel şemasını daha anansılır sekılde yayınlarsanız daha ıyı olur. arada bır fark olur hıc olmazsa.

atila

Alıntı yapılan: "pcb_desing"Hocam devrenın nesını yaptınız?
Yoksa başka bir link ten alıntı ve üzerınde duzenlememi yaptınız  merak ettım?
Eğer alıntı ise ve duzenleme yaptıysanız orjinal link'inde manuel şemasını daha anansılır sekılde yayınlarsanız daha ıyı olur. arada bır fark olur hıc olmazsa.
Devre biyerden alıntı değildir.İşin mantığı için gereken herşey site de var zaten.Devre için gerekli tüm bilgileri de paylaştım.Oldukça da anlaşılır olduğunu düşünüyorum.
Alıntı yapılan: "ubimes"Merhaba atila bey sizinle nasıl görüşebiliriz. bana telefon numarası verebilirmisiniz  (mail adresim ubimes@gmail.com)
atihan2000@yahoo.com adresine mail atabilirsiniz.