Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

ps/2 klavye kodları

Başlatan koordinat, 26 Ocak 2009, 09:43:28

koordinat

arkadaşlar sitede ps/2 kalvye kodları olduğu söyleniyor ama bulamadım.ccs ile özellikle kodları bulabilirsem iyi olur?
elinizde kod varsa paylaşabilirseniz iyi olur lcd ye yazdıracağım şu anda sadece.

Tagli

Bu sitede var. Gerçi İngilizce olduğu için bizim klavyeleri tam tutmuyor. Uyumsuzlukları deneme yanılma ile çözmek gerek. Bu arada, 3 farklı scan code kümesi var. Yanılmıyorsam varsayılan küme 2, küme tercihini klavyeye bir emir yollayarak belirleyebilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

koordinat

çalışan bi kodda olsaydı iyi olurdu

mucit07

ccs forumda aradıgın her şey var

XX_CİHAN_XX

Ps2 okuma programı zaten yapıldı ve bu sitede mevcut uzaklarda aramayın!
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

koordinat

hani ustam cihan.
senin basic cilere verdiğin kodlarla cebelleşiyorum.bişi olduğu yok.
data pininden de clocktan da picte program yokken sürekli sinyal alıyorum bu normal mi?

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "koordinat"hani ustam cihan.
senin basic cilere verdiğin kodlarla cebelleşiyorum.bişi olduğu yok.
data pininden de clocktan da picte program yokken sürekli sinyal alıyorum bu normal mi?

https://www.picproje.org/index.php/topic,17871&highlight=ps2+klavye

Benim basic cilere verdiğim klavye programı mı varmış  :)

Klvyenin data ve clock çıkışı boştayken sürekli "1" konumundadır.
Picinde program olsun veya olmasın bu nedenle hep o hatta sinyal görürsün.

Yularıdaki linktede göreceğin gibi bu foruma benim dışımda bir çok kişi benzer programlar koymuş. Yorumlara bakılırsa birçoğuda çalışıyor.
Biraz daha ararsan bu linktekilerin dışında başka örneklerede ulaşabilirsin.
Dikkat çekmek istediğim nokta budur. Kişisel algılamayın.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

koordinat

cihan ustam walla şu linke link
bakıodum.kimse alınmasın yani.
inceleyip size sorularımı burdan sorabilirsem çok sevinirim?(uzaklara gitmeye gerek yok ama akılsız başın derdini ayaklar çeker)

XX_CİHAN_XX

O linkte verdiğim program denenip verilmiştir aynı programın asm versiyonunuda yaptım ve uzun süredir kullanıyorum istiyorsan onuda buraya eklerim ama forumda asm kullanan pek olmadığı için koymamıştım.
Elbette programım ile ilgili bir sorun olursa sorabilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin.