Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

RB5 Portu çıkış vermiyor

Başlatan SEONE, 18 Şubat 2009, 15:58:20

SEONE

Arkadaşlar şöyle bir problemim var 18F252 ile seven segment sürüyorum tüm digitler yanıyor ama a digiti yani seven segmentin üst çizgisi yanmıyor bu pin picin RB5 portuna bağlı pic tüm b portlarını high'a çekerek digitleri yakıyor fakat RB5 hiç birşekilde high olmuyor (pini boşta ölçtüm) hardware olarak hiçbir hata yok seven segment sağlam pic bozuktur diye picide değiştirdim değişen birşey yok hexedecimal sürdüm olmadı binary sürdüm olmadı hiçbir şekilde pic RB5 portunu higha çekemiyor bunun sebebini bilen varsa Allah rızası için yardım etsin.

ORC

Alıntı yapılan: "SEONE"Arkadaşlar şöyle bir problemim var 18F252 ile seven segment sürüyorum tüm digitler yanıyor ama a digiti yani seven segmentin üst çizgisi yanmıyor bu pin picin RB5 portuna bağlı pic tüm b portlarını high'a çekerek digitleri yakıyor fakat RB5 hiç birşekilde high olmuyor (pini boşta ölçtüm) hardware olarak hiçbir hata yok seven segment sağlam pic bozuktur diye picide değiştirdim değişen birşey yok hexedecimal sürdüm olmadı binary sürdüm olmadı hiçbir şekilde pic RB5 portunu higha çekemiyor bunun sebebini bilen varsa Allah rızası için yardım etsin.

@seone gecenlerde bende booyle bi sorunla karsılasmıstım ama tabi bu pic ile değil farklı idi benim kullandıgım ama sorunu gorunce yazma geregi duydum datasheet den bu pic e baktım..RB5 bacagı low programming için kullanılan bacak

o bacagın o özelliğini disable etmen gerekiyor.. Ben bunun hitech de

Configuration word kısmında aşagıdaki kodla yapıyorsum sizde ccs karsılıgını bulun ve ekleyin eminim duzelecektir

__CONFIG(LVPDIS);

seklinde..

kolay gelsin

uoguz

config den LVP (Low Voltage ICSP disabled) olacak

SEONE

Beyler çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım çalıştı tekrar teşekkürler

aliveli

#fuses kısmına NOLVP yi ekle