PS/2 Barkod Okuyucuyu PIC İle Okuma

Başlatan kostebek, 25 Şubat 2009, 12:29:13

kostebek

Arkadaşlar bir proje düşünüyorum da projenin küçük bir kısmı olarak PIC ile PS/2 Barkod Okuyucu var elide. Onu PIC ile okuyup ekrana yazmam lazım. Akabinde farklı işlemler yapacağım.

Yapılabilri mi. PS/2 bağlantı şeması var mıdır. Önceden uğraşmış var mıdır?

http://en.wikipedia.org/wiki/PS/2_connector

muhittin_kaplan

Ps2 klavye Okuma projeleri var. Onları Araştırın İsterseniz..

kostebek

Merhaba araştırdım ama CSS ile CİHAN hocamızın yazdığı bir kodu buldum. Ama bunu Proteus da nasıl simule edeceğim bilmiyorum gerçekten

bulut86

bende bu projeyi yapmak istiyorum ama ps/2den değil bizim kullandığımız okuyucuların +5v gnd ve Tx uçları ile de bu iş yapılabilir.yapanlarda var zaten.bu bilgiyi kullanacağımız bir picle nasıl yapabiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: bulut86 - 23 Haziran 2010, 11:43:17
bende bu projeyi yapmak istiyorum ama ps/2den değil bizim kullandığımız okuyucuların +5v gnd ve Tx uçları ile de bu iş yapılabilir.yapanlarda var zaten.bu bilgiyi kullanacağımız bir picle nasıl yapabiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

eger tx ucu var ise uart ile haberlesiyordur normal seri port uygulamais gibi kullanabilirsiniz sanirim yeni tip okuyuuclar usb üzerinde  haberlestigini gördüm acaba bu usb sanal seri portmu bilgisi olan varmi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

bulut86

ok  seri port esasına bağlı kaldığımı düşünürsek bunun için sanırım iki adet mikroişlemci kullanmam gerekli sanırım
çünkü bilgisayarın seri portuylada haberleştirmem gerekebilir.ayrıca okuduğu bilgiyi nasıl çekerim.barkod okuyucuyu
yapan firma ile görüşmem gerekirmi.anladığım kadarıyla alıcı verici mantığını kullanacağız doğrumudur

muhittin_kaplan

Yeni tip okuyucular HID device olarak tanınıyor

bulut86

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 24 Haziran 2010, 12:56:49
HID device ne anlama geliyor.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: bulut86 - 24 Haziran 2010, 20:39:47
google.com amcama sordunuzmu ?

anahtar kelime Human Interface Device
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

bulut86

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 25 Haziran 2010, 00:01:44
Alıntı yapılan: bulut86 - 24 Haziran 2010, 20:39:47
google.com amcama sordunuzmu ?

anahtar kelime Human Interface Device
sordum genelde ingilizce kaynaklar çıktı ama yarın mutlaka daha detaylı inceleyeceğim ve paylaşacağım