eı19 standby trafosu ile elektro şok aleti....

Başlatan mustafa_cmbz, 04 Mart 2009, 21:53:54

mustafa_cmbz

arkadaşlar savunma amaçlı tasarlanmış bir devredir....gevv hocamın pc power suplaylerinde bulunan eı19 isimli trafo ile yaptığı invertör devresinden yola çıkılarak tasarlanan bir devredir....

devrenin çıkışında kaskat kısmı bulunmaktadır...aman dikkat devrenin enerjisini kestiğinizde kaskat kısmına sakın dokunmayın...kondastörler dolu olacağı için ufak bir titretme yapabilir dokunduğunuz yerinizi uyuşturabilir...

bunların dışında bu devreyi pic ile kontrol etmeyi düşündüm ama bazı olumsuzluklar ile karşılaştım...bu yüzden tekrar eski sistem yeniden pcb'yi 555'e göre uyarladım...

çıkışa ne kadar fazla kaskat bağlarsanız çıkış okadar daha fazla artar....pot ile seviye ayarı yapılabilinir...

eğer benim düşündüğüm gibi micro işlemci kontrollü bir tasarım yapmayı düşünen olursa tavsiyem devrede donanımsal olarak çalışabilen bir pic kullanmak ve fet'i opto ile pic'ten yalıtıp öyle tasarım yapmaları veya en basitinden 12f675 + digital bir pot. ile 555'li kontrol etmek en iyi çözüm olacaktır....yanlız her 2 olasılıktada pic'i fet'in beslemesinden ayrı beslemelisiniz_?

dowloand.

http://rapidshare.com/files/205340179/full_555.rar.html

iyi çalışmalar....

m.c

tekdağ_elektronik

İNSANLAR ÜZERİNDE DENENMEMİŞTİR.... DÜŞÜK SEVİYEDE DENENEBİLİR....

YARDIMLARINDAN DOLAYI GEVV HOCAMA ÇOK TEŞEKKÜRLER....

teknikelektronikci

tebrikler mustafa sonunda bitirdin ugrasiodun baya
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mustafa_cmbz

pic'ten vaz geçince oldu ama onuda yapacağım...şu öss için gerekli olan parayı denkleştireyim onun içinde biraz maddi kaynak bulup onuda yapacağım...