Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

CCS ICD kullanan varmı?

Başlatan serdararikan, 08 Mart 2009, 20:59:40

serdararikan

bu icd yi nasıl kullanacağız?icd bootloader yerine geçermi?ayrıyreten bir donanıma ihtiyacımız varmı? kullanan birisi bilgi verirse seviniriz.

aliveli

fractal

peki bu icd ile plc deki gibi pic içersindeki online kod akışını yada hangi çıkış giriş aktif  neler olduğunu görebilirmiyiz..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

mucit07

evet bende ccs ıcd  var ilk aldıgımda bozuktu ancak suanda yaptım  ancak ccs icd sini onermem  benbile kullanmıyorum zaten ıcd2 tavsiye ederim eger bütcen  sınırlıysa pickit2 oneririm

aliveli

fractal

kaç para bu şey tam adı nedir?şeması varmı ?şemadan yapılabilirmi?ben pickit2 kullanıyorum.ccs c kullanıyorum.bunlara uyumlumudur?

mucit07

kargo dahil 115 dolar ancak degmez  bende var bn kullanmıyorum ıcd2 kullanyorum daha iyi

fractal

icd2 nerden buldun? o kaçpara?

TAYM

hocam icd2 tavsiye ederim ben bi arkadaştan aldım
mplab kullanıyorum ve ccs ile birlikte icd2 yi kullanabiliyorum
yani istersen mplabde kullanılan diğer compilerlarla da kullanabilirsin

mucit07

rom elektronikten temin edebilirsiniz microchip in ürünlerini.  Ögrencisen  pickit2 oneririm

fractal

öğrenci değilim kendi capımda  makineler için kartlar yapmaya çalışıyorum.

mucit07

hocam  romdan icd2 fiayat teklifi alınız 190$ olması lazım  ancak sahadada kullancam diyorsan pickit2 almanı tavsiye edrerim  ve ccs ile progrmlar yazıyorsan sana birkac  şey gösteririm  pickit2 ile  

msn adresim

marvelm@w.cn

fractal

çok iyi olur hoca.örneğ,n hep icps programlamada sorun yaşıyorum.bir sürü picim gitti.ccs c tam doğru düzgün kullanmıyorum..

camby

icd2 ile pickit2 nin farkı nedir ? pickit ile de debugger yapılmıyor mu?

gallavi

http://www.icd2clone.com/wiki/Main_Page
bu sitede en basit icd2 clonu var 18f4550 ve 16f877 ile yapılan ben yaptım gayet güzel çalıştı pcb pek iyi çizilmemiş printerden basmak biraz sorun oldu ama onun haricinde birde 18f4550yi programlarken 1-2 config'i değiştirmek gerekiyo sonra mplab dan orjinali gibi kullana bilirsiniz tek eksiği devrenizi orjinaldeki gibi icd2 den besleyemiyorsunuz bunda ayrı bi power girişi yok devrenin kendi beslemesi olmak zorun da birde basit versyon sadece 5v işlemcileri programlıyo 3.3v işlemciler için devreyi mudifiye edip 3-5 malzeme daha eklemişle link de onunla ilgili dökümanlarda var isteyen onuda yapabilir
DemirHan=gallavi;