RF Alıcı Verici PcToPc Normal ama PcToPic çalışmıyor :

Başlatan nuri2978, 13 Mart 2009, 00:47:23

nuri2978

slm arkadaşlar UDEA dan almış olduğumuz UFM-A12 modlü var arkadaşlar 2 adet bilgisayardan bilgisayara datayı gönderebiliyorum. ve alabiliyorum ancak picden data bilgisayara veya bilgisayardan pice hiç bir data gönderemiyorum...Kodlarda bir anarmallik var desem RF modemi aradan çıkartıyorum direk pici bilgisayarla haberleştiriyorum arada max232 varken..

Bu modül için aceba pic ile RF modül haberleşirken Max232 yi kaldırsam bişi olurmu ? yeni aklıma geldi yarin deneyeceğim ama denemeden önce bi sorayım dedim sizlere arkadaşlar. 2 haftadan beri uğraşıyorum ama işin içinden bir türlü çıkamadım..Yardımlarınızı bekliyorum. Yarin pic in kodlarınıda koyacam arkadaşlar işe gidince şimdiden yardımlarınız için teşekkurler...
Benimle gel arkadaşım gel ve sonu gor

X-Fi

modül ile pic arasına 1k direnç bağlmışsındır bu gerekli sen picden çıkan tek bir datayı iki alıcıya dağıtıyorsun burda ek dirençler kullanman gerekir yani şöyle max232 ile modül iç direnci birbirini tutmaya bilir bu yüzden zayıf kalan alıcıya data ulaşmaz bunları yalıtmak için kesin çözüm birer buffer kullanabilirsin ufm a12 wpa modülünün start ve end frame protekollerini doğru uyguluyor isen sorunsuz çalışacaktır ;)

saygılar
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

erkan614

pic ile gönderirken bazı stringleri göndermiyor olabilirsin bende öyle bi sorun olmuştu,
ayrıca sendeki modul 5v çalıştığından max232ye ihtiyacın yok sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyodur.

ayrıca merak ettiğim;
sendeki modulü nekadara aldın?

nuri2978

Alıntı Yapmodül ile pic arasına 1k direnç bağlmışsındır bu gerekli sen picden çıkan tek bir datayı iki alıcıya dağıtıyorsun burda ek dirençler kullanman gerekir yani şöyle max232 ile modül iç direnci birbirini tutmaya bilir bu yüzden zayıf kalan alıcıya data ulaşmaz bunları yalıtmak için kesin çözüm birer buffer kullanabilirsin ufm a12 wpa modülünün start ve end frame protekollerini doğru uyguluyor isen sorunsuz çalışacaktır  

saygılar

Evet usta Dirençler var 1 Kohm attım RX ucuna ve TX ucunada ama hiç hareket yok modemi çıkartım bilgisayara bağlıyorum comdan çalışıyor devre...

Alıntı Yappic ile gönderirken bazı stringleri göndermiyor olabilirsin bende öyle bi sorun olmuştu,
ayrıca sendeki modul 5v çalıştığından max232ye ihtiyacın yok sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyodur.

ayrıca merak ettiğim;
sendeki modulü nekadara aldın?
Bugun askerlik işleri için işe gidemedim ondan dolayı max232 i olmadan deneyemedim..Bendeki modül hem 5V beslemesi var hemde 3.3V beslemesi var...Fiyatını tam olarak bilmiyorum çalıştığım firma 2002-2003 yıllarında almış udea dan udeaya da sordum ancak onlarda tam yardımcı olamadılar dedikleri sizlerdeki modüller çok eski :) yarin max232 leri çıkartıp deniyeceğim
Benimle gel arkadaşım gel ve sonu gor