PROTON DA ÇALIŞMAK İÇİN DENEME KARTI ÖNERİLRİNİZ NE

Başlatan Murat Mert, 18 Mart 2009, 10:22:59

Murat Mert

S.A.
Herkeze kolay gelsin. Protonda deneme yapmak için deneme kartı yapmak istiyorum. Sizlerden öneri bekliyorum. Kolay gelsin. :)
mert07

ayhani

Alıntı yapılan: "mert07"S.A.
Herkeze kolay gelsin. Protonda deneme yapmak için deneme kartı yapmak istiyorum. Sizlerden öneri bekliyorum. Kolay gelsin. :)

Hocam deneme kartında kullandığın dilin ne önemi varkı sonuçta elde ettiğin hex dosyasını pic'e yüklemeyecekmisin?
Google ve sitede aratırsan hem proteusda hemde gerçekte yapabileceğin deneme kartları bulursun bunlar sana dah iyi fikir verir.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

mustafa_cmbz

aslında bu soruya cvp olarak şunu söylemek doğru olacaktır..hocam pic ile hangi alanlarda daha çok uygulama yapacaksan kartını ona göre tasarlamalısın...mesela kontrol vs. üzerine çalışmalar yapıyorsan röle fet tarzı şeyler olmalı kartta...misal verecek olursak bu şekilde düşünmek senin için daha mantıklı...

sana birde tavsiyede bulunmak isterim:

eğer bir deney kartı düşünüyorsan devamlı kullanılan pic çeşitlerinin ayak yapısına göre üzerinde rs232 veya usb programlayıcı bulunan bir kart tasarla ve pic'lerin çıkışlarını ıcsp soketine benzer soketler ile pic'in ayaklarını pcb den çıkış olarak ver...ve bir deney kartı üzerinde olacak bütün donanımları ayrı ayrı kartlara tasarla ve kablo ile bu soketlere bağlantı yap böylece senin için daha basit bir kullanımı olacak hemde yapacağın deney devreleri daha basit analiz ve kontrol etme şansın olacaktır....iyi çalışmalar

Murat Mert

Merhabalar, herkeze cevapları için teşekkürler. Mustafa hocam benim sizin dediğiniz gibi tüm portları çıkış olarak kullandığım kende yapımım plc tarzlı bir ana kartım var. soket ve kordon kablolar ile oluşturduğum buton, swich, led, 2x16 lcd, röle ve opto girişli çevre kartlarım var. RS 232 jdm pic programlayıcı ve RS 232 seri port bağlantı soketi var. Denediğim programları Bootloader ile bunlerın üzerin denemelerimi yapıyorum. Ama kablolar ile sallam sacak olduğu için bütün bir kart olsun istemiştim keypad, glcd, ds1820 vb Aslında dediğiniz gibi yine soketli yapayım ama hepsi bir kartın üzerinde olsun. teşekkürler kolay gelsin. :)
mert07

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

MC_Skywalker

mustafa_cmbz

Murat Mert

Allah razı olsun Mustafa hocam haklısınız. Sizler gibi büyük üstadlardan fikir alacak kadar ve bu siteden faydalanacak kadar şanslıyım. Tekrar teşekkür ederim. Büyüksünüz.  :)   kolay gelsin. Diğer tüm cevap yazan üstadlara da çok teşekkür ederim.  ;)
mert07