cnc pcb kazıma makinesi_yardımı!

Başlatan mustafa_cmbz, 19 Mart 2009, 00:03:43

mustafa_cmbz

arkadaşlar zamanında M.E.B bakanlığı tarafından okullara dağıtılan cnc pcb kazıma tezgahından bir tane elimizde var...nasıl temin edildi bilemiyorum...aletin sürücüleri eksik olduğunu söylediler...aynı cihazdan okulumuzun deposunda da var ....okuldaki alet çalışıyor ama sadece demo pcb çıkartabiliyor oda bir zamanlar onunda kazıma ucu eksikmiş...aleti tam olarak inceleme şansım olmadı...bu arada cihaz alman malıymış eksiklerinin tamamlanması için almayadaki fabrikaya mail attık türkiye dispritörünü bizimle irtibata geçirdiler adamlara derdimizi zar zor anlatabildik ve bize sorunun çözülmesi için milli eğitim bakanlığına dilekçe verilip tekrardan milli eğitimin de fabrika ile irtibata geçip bazı resmi yazışmaların devamında bizim sorunumuzun çözüleceğini anlattılar...bizde bir of çektik ve başladık araştırmaya :D

sitede bu tarz cnc tezgahlar ile ilgilenen hatta kendileri imal eden hocalarımız var bu konuda bana yardımcı olabilirlermi acaba...bu makineyi sıfırdan yapılandırmak veya kontrol mekanizmasını başka programlar ile kontrol etmek mümkün olamazmı acaba_?

nurican

hocam istersen mekanik konusunda destek verebilirim.
Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.....

sezgin05

Makineye ait bir resim,marka veya model yokmu hocam? Bir öğretmen olarak elimden gelen yardımı yaparım..

mustafa_cmbz

makinenin markası LPKF modeli s91...

ground

kendi programı çok güzel edinebilirseniz çok işinize yarayacak bir ürün olacaktır.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

mustafa_cmbz

bizde o ümitle çabalıyoruz...bu aletleri zamanında milli eğitim okullara vermiş ama boşuna vermiş kullanılışlığı vs. yok adamlar demo sürüm vermişler bizim okuldaki devamlı aynı şeyi basıp duruyor...bu salı okuldakini çalıştırmayı deneyeceğim...

bu tarz bişeyi okuldan satın almak için resmi bir işlem gereklimdir_?
büyük ihtimalle demirbaş olarak geçiyordur bu aleti okuldan almanın bir yolu yordamı yokmudur bölüm şefiyle görüşebilirim müdür yardımcıları ile de aram iyi ama prosüdür nedir bilen varmı acaba_?

okulda bişeye yaradığı yok bir kenara atılıp çüriyeceğine alıp değerlendireyim...

sezgin05

Demirbaş eşyanın satışı yoktur.Demirbaş eşya başka bir okula/kuruma hibe edilebilebilir. Yada kullanılmaz hale geldiğinde demirbaştan düşülür ve Milli emlak aracılığı ile hurdaya satılır.Hurda Milli Emlak aracılığı ile ihale edilir ve piyasaya satılır...

odemis

akdeniz üniversitesi - kontrol sistemleri - petkim petrokimya - enstrüman formeni

erkan614

sakın satma işlemleri falan yapmayın bi soruşturma açarlar öretmenlerin mudurun başı yanar teklif dahi etme böyle işlerde iylikten maraz doğar.
bırak o öyle kalsın. bunun hesabını bu makineyi işeyaramaz şekilde satın aldıran adamlar öteki tarafta vebalini çekeckler.