Servo motor nerden alınır?

Başlatan einstain90, 25 Mart 2009, 09:02:39

einstain90

Arkadaşlar bir proje için yaklaşık 10-15 tane çeşitli boyutlarda servo motora ihtiyacım var.Konya sokakta ucuza kaliteli nerden alabilirim veya  internette kaliteli bir adres verebilirmisinizı? Deneyimli arkadaşların yardımını bekliyorum.Daha önce hiç servo motorla işim olmadı.
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

fractal

deltanın servo motorları ve sürücüleri cok ucuz.hareket kontrol yapıcaksan birdemotion control ünştesi alman lazım.ben omronun servoları nı ve motion control ünitesi olan trajexia sını kulladım.cok iyi bir ürün.basic gibi bir dille programlıyorsun.üzerinde giriş çıkış yerleride var.tabii sen şu kücük servo motorları kastetmiyorsan..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

serdararikan

fractal arkadaşımız endüstriyel servolardan bahsediyor.sanırım bir proje için (endüstriyel değilse) bu motorlardan 10-15 tane alamazsın.senin bahsettiğin motorlar hobi için kullanılan RC servolar sanırım.bu servoları karaköydeki elektronikçilerden veya internetten www.modelizmo.com dan alabilirsin.

einstain90

Evet ben rc servolardan bahsediyorum.Bir robot için

NICHOLAS

Türk Hava Kurumu nun model uçak sitesinde çok uygun fiyatlara satış yapılıyor.İsterseniz kredi kartına peşin fiyatına taksitte yapılıyor.
http://modelucak.thk.org.tr/satis1/satis.php

Cenk_Unur

Arkadaşım eğer çok gizli değilse ne türde bir projede kullanıcaksın.
Ben hobi amaçlı  örümcek robot projem için baya servolar ile uğraştım 1-2 numune alıp denemeler yaptıp. Toplamda 19 servo gerektiği için maddi olarak projeyi beklemeye aldım. :D

Arkadaşım rc servo motorların değişik boyut ve türleri var.
Boyutlarına göre:      micro servo  - mini servo - standart servo
Dişil sistemine göre:  Plastik veya  metal dişili

Servo seçerken  diğer bir önemli konu sistemdeki yüke göre motorun torku olucaktır.

Öncelikle sistemine göre uygun servo tipini belirleyip ondan sonra fiyat araştırması yap. Aynı servo nun fiyatı çok farklı olabiliyor.

Gittigidiyor danda servo diye aratırsan baya bir çeşit bulabilirsin.

einstain90

bende yürüyen bir robot yapmayı planlıyorum.Aslında aklımda tam bir şey yok ama birazda servolarla uraşmak istiyorum .Daha önce hiç çalışmadım merak ediyorum :D