STEP SÜRÜCÜ YARDIM LÜTFEN!

Başlatan polar, 03 Nisan 2009, 12:59:55

polar

Ustalar arkadaşlar mekanik aksamını bitirdiğim mini cnc'min gitti gidiyor dan aldığım 1.5V 3A bipolar step motorları için acil sürücüye ihtiyacım var 2000 tl üstü masraf yaptım ama step sürücüye geldim kaldım lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum.

sezgin05

Hocam sitede arama yapmanızı tavsiye ederim...

fractal

bende step motorlu levha sürme yapmıştım.lam technologies ds3044 aldım başka bir proje içinde.step motor 1.8n ve step sürücü 400 euro toplam.ayrıca bu step sürücüde analog dijital giriş ve çıkşlarda mevcut.programlayabiliyrsun.istediğin gibi.kullan .boyutta cok kücük.mikro işlemci ile eksen kontrol yazılımı yapmaya çalıştım.pic16f452 kullandım.olay bir kere ramap var.puls kçırma olayı var.kendin yapacaksan bu olayları cözmen gerekiyor.
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

morcali

sanyo LB11847 ile süper bir step sürücü yapabilirsin. İnternetten datasheetine bak. 1,5 amper bipolar step motorlar içindir. Ancak unipolar yani 6 veya 8 uçlu motorları da sürebilir.
Kadir

polar

Yardımlarınız için teşekkürler. daha önce yapmış olduğum l298 li devreyi besleme voltajı 4.4V olarak çalıştırdım ve step sargılarına seri olarak 0.47 ohm direnç attım.şimdi motorlarım çalışıyor. l298 aşırı ısınıyordu ona da fan takarak soğutma yaptım.bugün cnc me monte ettim yarın toparlayıp çalıştıracağım inşallah hepinize tekrar teşekkürler.