Kondüsyon Test cihazi [Soru]

Başlatan rck8942, 06 Nisan 2009, 19:52:44

cetinkaya

Hocalarim arkadasim box Antrönörü ve ona Bi kondüsyon cihazi yapmak istiyorum.Bunlari antremanlarinda kullanicaklar. mekik sinav cekmede vs.ISIS de semayi cizdim ama gelgeleim yazilima gelince nasil basliyacagimi dahi hic bilmiyorum.
3 tane tus bunlarin 1 si Start/Stopp 2ncisi Süre 3üncü ise Periyod. secme olayi tusa ne kadar basilirsa o süre secilecek. Mesela tusa 3 sefer mi basildi o zaman hangi süre atandiysa o secilecek mesela 30sn.Ayni sekil Periyodda da olucak. Periyodda da 0-9 kadar secilmesi gerekiyor. diyelim 4 ü secmek icin tusa 4 kere basmak gerekiyor. Bunuda yaptikmiydi Start a basip sectigimiz süre saymaya basliyacak ve 4 kere bu döngüyü sürdürecek ve her yeni baslangicta buzzer bir 2 sn lik uyari vericek ve en sonda ise tüm ötücek tekrar stopp a basincaya kadar . Ayrica stoppa basilinca degerler ve secilmeler resetlenecek.Lcd de ise bu Interval:     Süre:   seklinde gözükmesi gerekiyor ve sayinin sayildigi an.umarim anlata bilmisimdir.Benim bu proje hakkinda düsündügüm bu aklima gelen bu bunu nasil daha iyi ve pratik yapabilirim düsüncelerinizi ve fikirlerinizi benimlen paylasirsaniz sevinirim ayricada dedigim gibi yazilimda ellerim kollarim bagli hangi konulari bilmem gerekiyor ETE hocamin derslerine biraz bakmistim bilgim o kadar saygilar. sevgiler

http://img410.imageshack.us/my.php?image=unbenanntssf.jpg

stlg

Bu anlatımlarınızdan pic prg fazla bilmediginiz anlasılıyor ,işe pici donanımsal olarak incelemekle baslayın ,sonra yazılım ogrenmelisiniz eger vakit cok kısa ise  bu projeyle ilgili yardım alın

Bazı basit onerilerde bulunmak isterim, programınızın cok karısmaması icin piezoyu bu sekilde değilde kendiliginden oten turlerden kullanmanız ve bir transistor uzerinden surmeniz ,lcd den veri okumayacagınız icin r/w ucunu direkt gnd ye baglamanız butonları pullup yapmak yerine pulldown olarak degistirin ,programdan bu degisiklik kolay bir sekilde halledilir mclr ucu ile gnd arasına 100nf bir kondansator baglayın
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

cetinkaya

verdiginiz bilgiler icin sagolun daha öncede dedigim gibi fazla anlamiyorum ama en kisa zamand ögrenmeye calisacagim. ama bu proje cok acele bir kac yazilim icin ipucu verek olan varmi saygilar

cetinkaya

hic mi bu konuda bana yardimci olucak arkadas veya bi fikir sahibi yok acaba bu düsüncem icin öneri veya fikir verebilirseniz sevinirim.