Çok Satırlı Kayan Yazı Projesi

Başlatan muhittin_kaplan, 07 Nisan 2009, 09:50:47

muhittin_kaplan

Tek Satırlı Kayan Yazının Çalışma Mantığını Az Çok Kavradığımı Düşünüyorum.
Sütün Tarama  Yaparak O Sütuna Gerekli Bilgiyi 1byte olarak Göderiyoruz. Ve Aynı Anda Sadece O Sutun Yanıyor. Bu Hızlı Olduğu İçin Göremiyoruz. Resmin Tamamını Algılıyoruz.
Şimdi Sorum Burada Eğer 3-4 satırlı olursa Bunu Nasıl Yaparız ? Fikir Ve Önerilerinize Açığım.

muhittin_kaplan

Devre Yada Kod İsteğim Yok Arkadaşlar, Fikir (Gerçi En Zor Şeydir) Talep etmiştim..

M_B

Bence  en iyi satır tarama yöntemi ile yapılır.
Hem parlaklık sorunu da olmaz.
Hic kayan yazı yaptın mı derseniz hayır.
Kolay gelsın
M_B
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

muhittin_kaplan

Satır Tarama İle Sutun Tarama Arasındaki Fark Nedir ?

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "muhittin_kaplan"Satır Tarama İle Sutun Tarama Arasındaki Fark Nedir ?
Bu konuda sitede okadar çok yazı varki anlatamam araştırman lazım :)

Soruna gelince mantık yine aynı olacak değişen hiç birşey yok.
7 satırı taramak ile 14 satırı tarama arasında bir fark yok.
Çift satırlık (14 led satırı olan) bir kayan yazıda ilk 7 satır genelde 1. satırın datalarını alırken 8. satırı taratırken geneldeki 2. satırının 1. satır datasını gönderiyormuş gibi aynen data göndermeye devam edeceksin.
Biraz karışık oldu umarım anlatabilmişimdir  :P
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

boyut

Bende bu kayan yazıda yeniyim. fakat şöyle aklıma geldi:

Eğer satır sayısını artırıp üst satırda farklı karakter, alt satırda farklı karakter kaydıracaksan bu olay pin sayısına bağlı diye düşünüyorum.
veya aynı karakteri kaydıracaksan üstteki satır verisini aşağıdaki satıra da verirsin.
Olmadı karakteri büyük olarak kaydıracağım diyorsan yani 2 satırı tek satır gibi kullanacağım diyorsan onda da pin sayısına ihtiyaç duyulur diye düşünüyorum.

benim aklıma gelenler bunlar bu işin başındayım sadece hatırlatırım.
Ne Mutlu TÜRKÜM diyene