Sensor X,Y,Z

Başlatan einstain90, 07 Nisan 2009, 18:22:24

einstain90

Arkadaşlar bir proje için sensore ihtiyacım var sağa sola ve yukarı aşağı gidişleri okuyabilen.Türkiyede rahat bulabileceğim ucuz ne önerirsiniz.
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

çonçon

Sanıyorum, Sony'nin geliştirdiği kablosuz joystiklerde x,y,z sensörü var, en ucuzda böyle temin edilebilir herhalde,

saygılar,

çonçon

hah, hatırladım sixaxis diye google yap , muhakkak bi şeyler bulursunuz..

einstain90

ya ben bir tane buldum entegre 9 dolara ama türkiyeden temin etmek zor.Bana direk entegre lazım.Böyle entegreler oldunu biliyorum ama ismini bilmiyorum.
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

mustafa_cmbz

bu akşam carfur'da dolaşırken playstasion için herhalde bir tane kablosuz direksiyon gözüme takıldı...yarın ondan bitane alacağım içinde mutlaka ivme sensörü vardır...

bahsettiğim şeyin resmi  ŞU şekilde...ismide Wii Wheel olarak geçiyor...gerçi bizim işimiz ortasındaki kumanda gibi olan şey ile...bütün elektronik aksam onun içinde onun fiyatıda sanırsam 14ytl idi.direksiyonlu set 25ytl idi.....yarın alıp içini açacağım...

ya alıp içini açıp çöpe atacağız yada bu firma bizim sayemizde köşeyi dönecek...iyi çalışmalar....

tayyar

hocam o nintendo wii nin kumandası içinde bahsedilen sensörden var kızıl ötesiyle iletişim kuruyor aynı zamanda kumanda üzerinde titreşim ve ses çıkışıda mevcut :)
geçen yaz izmir fuarında 10 gün elimden düşmedi stantda :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

amuhurcu

zannedersem senin
adxl330
sensörüne ihtiyacın var. bu sensör 3boyutlu ivmeyi algılıyor.. oradan hız ve yolu kolayca bulabilirsin...

http://www.dorukanstore.com/index.php?do=catalog/results

burada var...

kolay gelsin...

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: "tayyar"hocam o nintendo wii nin kumandası içinde bahsedilen sensörden var kızıl ötesiyle iletişim kuruyor aynı zamanda kumanda üzerinde titreşim ve ses çıkışıda mevcut :)

hocam ben bizim buradaki alışveriş mağzasında buldum bunlardan gecen akşamda yazmıştım...ama fiyatını yanlış okumuşum :D 149 ytl imiş :D

ORC

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"
Alıntı yapılan: "tayyar"hocam o nintendo wii nin kumandası içinde bahsedilen sensörden var kızıl ötesiyle iletişim kuruyor aynı zamanda kumanda üzerinde titreşim ve ses çıkışıda mevcut :)

hocam ben bizim buradaki alışveriş mağzasında buldum bunlardan gecen akşamda yazmıştık...ama fiyatını yanlış okumuşum :D 149 ytl imiş :D

Yukarda da arkadasların bahsettiği gb accelerometer lar(ADXL serisi bunların bazıları 2 axis bazıları 3axis)  ile yapabilirsiniz..Dorukan da satıldıgını bilmiyordum..

Ama www.farnell.com dan biz almıstık turkiyedeki distrubitoru sanırım ankara da nell elektronik var.. 1-2 haftaya geliyor..(http://tr.farnell.com)

kolay gelsin

tayyar

nintendo wii kumandalarını gittigidiyor üzerindende inceleyebilirsiniz.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--