TA8435 SürücüDevresi

Başlatan turgut94, 12 Nisan 2009, 15:38:55

turgut94

Arkadaşlar 3 axis step motor sürücüsünün şemasını montaj şeması ve pcb şeklini bu foruma gönderdim.Ne derece yardımcı oldum bilemiyorum.Sürücünün pcb pertinakslarından bir miktar bastırdım,eğer talep varsa daha fazla miktar bastırır isteyene yollarım.istenirse plaket +malzemeler+3 adet bipolar motor,demonte olarak yollarım isteyen kendi sürücüsünü orda burda malzeme aramadan alır kitini montajını yapar.Yok ben yapamam montajlı olarak istiyorum diyene onu da yaparız.montajını yapar denemelerini yapar çalışır vaziyette yollarım.
 Eğer bu hizmetlerin fiyatlarını yazmamım sakıncası yoksa yazarım ,sakıncalıysa Ö.M. den öğrenebilirsiniz.

turgut94

Sürücü devresinin arka tarafındaki malzemelerin görüntüsü

RAMBO74

arkadaşlar
bana bu devrenin pcb baskısı için 1.1 ölçekli resmi lazım yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler

turgut94

turgut94

Bu ta8435 li devreyi gittigidiyor a satışa koydum.ilgilenen olursa mesajlaşırız.Yakın zamanda 3 eksenli bir modelin üzerine aynısını monte edeceğim.

solto

turgut hocam merhaba
senden aldığım devreyi çalıştırdım süper çalışıyor.
bende x-y eksen hareketli sport vardı onun y eksenine monte ettim fakat motor güçsüz geldi. tahvil arttırarak kuvettlendirmem lazım.

çıktık bakalım bi yola. allah yardım etsin.

ama sanki servo olayına geçmek lazım gibi geliyo.

iyi günler.
EN GÜZEL HAYAL GERÇEĞE DÖNÜŞENDİR

turgut94

Sevindim çalıştırdığın için.Devre güzel çalışıyor.sen R11 ve R12   2 watt 500 ohm olan dirençlerini 330 ohmla değiştirilirse motor daha güçlenecektir.Ben test edeyim sana onay verdiğimde değiştirirsin veya getirirsen ben değiştiririm.Biz bu step motorlarda biraz pişelim sıra servolarada gelecek.aşama aşama ilerlemek lazım.1. sınıfı geçmeden 2.  sınıfta okuyamayız.

yuppi

Kolay gelsin.Benim 2 sorum olacaktı.
TA8435h  entegresinde Ref IN girişini direk olarak +5v bağlasak ne olur?
Ref In girişi tam olrak ne iş görüyor?

turgut94

Ref in girişine +5volt verildiğinde motora gelen akım düşüyor - verildiğinde ise akım yükselerek motora daha fazla güç gitmekte.Benim yaptığım devrede ta8435 entegresine sinyal gelmediğinde ref in girişine +5 volt uygulayarak motoru 500 ma de frende tutmakta bilgisayardan hareket sinyali geldiğinde ref in girişine entegre vasıtasıyla - ye çekerek motoru tam güçe ulaştırıyor.Bu şekilde hareket sinyali uzun zaman  gelmese bile motor ve devre fazla ısınmamakta.

balkes10

Ankarada TA8435 bulabileceğim yer var mı?
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

esref

Baskı devresini nerede ben bulamadım yapmaya çalışacağım entegreyi nereden bulabilirim?

turgut94

Burada şemasını paylaştığım 3 eksen sürücü devresini,yapamayanlar için veya hazır almak isteyenler için sahibinden.com da satışa koydum
http://www.sahibinden.com/3_eksen_cnc_step_motor_surucusu_optocoupler_izoleli-16WQQaXQQ15245617WQQpXQQdisplayitem

teknikelektronikci

merhaba devrdeki 555 kısmı ile jumperler ne işe yarıor bilgi verebilirmisiniz?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

azimli

bunalmis hocada bu işlerle uğraşıyor hazırda sunduğu kartlarıda var.
Birisi bu devreyi yapmak için kartı,malzemesi,lehimi,yazılımı-testi derken zaten çok zaman harcar devreyi 1 adet alıp çalıştırmayı düşünenlere hazır almalarını tavsiye ederim 1adette 3-5 liranın hesabını profesyonel düşünenler yapmaz.

Ama kişi bu devreyi arge çalışması olarak yapıp çalıştırmayı geliştirmeyi düşünüyorsa bu işten bir gelecek umuyorsa ve ticaretinin devamını düşünüyorsa o rası ayrı tabiki o zaman kendisi bir şeyler yapmaya çalışmak durumunda.