Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

GLCD tavsiyesi

Başlatan dombilik, 13 Nisan 2009, 10:48:07

dombilik

Arkadaşlar;
GLCD lerle şimdiye kadar hiç uğraşmadım.
Genellikle Protonda yazılım yapıyorum.
320x240 ve Protonda kullanabileceğim piyasada temininde güçlük çekmeyeceğim bir marka-model ne tavsiye edersiniz?
Çok teşşekkürler.
Kolay gelsin..
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

ustad

Winstar piyasada çokca bulunur.

bkrtncr

Sürücüsü SED1335 veya dengi olan 320x240 GLCD'ler kullanmak icin cok uygundur.

"Winstar" hem fiyat olarak hemde piyasada bolca bulunmasi hasabiyle siddetle tavsiye ediyorum.

LED'li olanlarindan alirsan, ek bir konvertor olmadan aydinlatmasini rahatlikla kullanabilirsin. Kod numarasi ise WG320240....
Bildigini paylaşan, ALİM'dir...

dombilik

teşekkürler.siparişi verdim..Dörtgözle bekliyorum  :D
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "dombilik"teşekkürler.siparişi verdim..Dörtgözle bekliyorum  :D

hocam nerden verdiniz siparisi acaba ?

ben winstar 128x64 bile bulamiyorum onu birakin bulsamda fiyatlar cok ucuk oluyor :(
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

dombilik

Ben sadece siparişini verdim..İş yerimdeki ilgili birim
nereden alır bilemiyorum..
Fakat ben netteki araştırmalarımda
burada
görmüştüm..

bkrtncr

özdisanda mevcut, stoklarinda da bolca var.

www.ozdisan.com
Bildigini paylaşan, ALİM'dir...

vastar

Eğer eğitim amaçlı ucuza mal edebileceğiniz bi GLCD arıyosanız bence Nokia 3310' un ekranı gayet güzel bir başlangıç olabilir.

Örnek link 1

Örnek link 2

Örnek link 3