frekans yükseltici

Başlatan Fixxer, 15 Nisan 2009, 18:40:42

Fixxer

Herkeze kolay gelsin arkadaşlar merak ettiğim bir konu...

120 volt-50hz'i   120 volt- 800 hz' e nasıl çıkartabilirim ?
...............................

erkan614

inverterle yapabilirsin yani gerilimi doğrultup ipm ve udenetleyici ile tetikleyerek
veya eski yöntem olan gerilimi uygun değerlerde bir motora uygulayıp motor milini bir alternatore aktararak alternatorun çıkışında elde ederek

ikiside zahmetli , pratik yolu yok

cetinkaya

hocam simensin MICROMASTER 440 adli cihazi var onunlan herseyi yapabilirsin fiyati 250 € civarinda
http://www.automation.siemens.com/sd/umrichter/html_00/micromaster440.htm dili almanca bisey elimden geldigince yardim etmeye calisirim saygilar

ahmet2004

Akım bilgisi ve kullanım alanını biraz açabilirmisin Fixxer.

fractal

arkadaşlar 3-fazı 50hz girip  2 faz 560 vac frekansta 100hz ile 300hz arası neyle elde edebilirim...
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

Fixxer

Kimyasal bir boyanın reaksiyona girmesi ile ilgili bir iş.
Ayrıca arkadaşlar, elimde küçük bir devre var ve bu devre kibrit kutusu kadar :D öylee 250 euro, bilmem ne değil. İşin ehli birisi zaten bu konuyla ilgili nokta vuruş birşeyler söyleyebilir... çok az güç'e ihtiyacı var.
...............................

salim ALTIN

Merhaba.
120 volt 400 Hz icin o kibrit kutusu kadar devre 3.5 volt ile calisiyor ise soylenecek soz cok basit te konuyu biraz acip resim koyabilirseniz yanlis soz soylemeyelim hem arkadaslarinda kulturu artsin. Ayrica cikisi dimli , tek kanalmi yoksa 8 veya 16 kanalmi istersiniz.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....