Proton'un helpi açılmıyor

Başlatan gokhangokcen, 29 Nisan 2009, 22:23:04

gokhangokcen

Cümleten iyi akşamlar,
daha bir kaç gün öncesine kadar proton'un helpini açıp takıldığım komutları inceleyerek programda düzenleme yapıyordum.Fakat artık protonun helpine tıkladığımda açılmıyor acaba sebebi ne olabilir?.Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldumu?.
Programı komple kaldırdım reg. dosyalarına kadar sildim tekrar yükledim durum değişmedi.Son yüklediğim bir programdan falanmı oldu diye düşündüm kaldırdım yüklediğim programı değişen birşey yok.

tekrardan iyi akşamlar kolay gelsin...
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

Maxim

tuhaf ama sorunun proton kaynaklı olduğunu zannetmiyorum ,
sanki windowsta bir nane var gibi .

help dosyası proton klasöründeki "ProtonIDE.chm" dosyasıdır ,
gidin onu tıklayın bakalım açılıyormu ??

yani c:\program files\proton\ProtonIDE.chm

gokhangokcen

maxibost hocam ordanda açılmıyor acaba sizde varsa o dosyalar upload etseniz ben kopyalasam protonun içine durum düzelirmi?

birde dosyanın kenarında soru işareti var sarı biçimde acaba windows uzantıyı tanımamayamı başladı :D

bymrz

arkadaşlar bende de benzer bi sorun var... BAS uzantılı bi proton dosyasını direk çift tıklayıp açtığımda protonun plug-in leri ve helpi vs aktif olmuyor.
Fakat direk programın klasörüne gidip veya herhangi bir yerdeki programın kısayoluna tıklayarak açtığınızda ve daha sonra dosya aç menüsünden dosyanızı açarsanız düzgün çalışıyor.

Crackle ilgili bir sorun bu sanırım...

Maxim

sorun windowsta
bazen komple yeni windows kurmak her derde devadır .

http://rapidshare.com/files/227277440/ProtonIDE.chm.html

gokhangokcen

maxiboost hocam dosya için teşekkürler fakat durum yine aynı değişen birşey yok ipin ucu windowsu yeniden kurmaya dayanıyor sanırsam dediğiniz gibi iyi çalışmalar.

Tagli

Google'da konuyu arattım. Bu sitede komut satırına "regsvr32 itss" yazılması önerilmiş. Bu komutun ne yaptığı hakkında bir fikrim yok ama deneyenler işe yaradığını belirtmişler. Ayrıca bu sitede de dosyaya özel bir yöntemden bahsedilmiş ama senin sorunun genel olduğuna göre muhtemelen bununla ilgisi yoktur.
Gökçe Tağlıoğlu