merhaba arkadaşlar yardım edebilirmisiniz!!!

Başlatan my_lover, 06 Mayıs 2009, 10:53:12

my_lover

okulda hoca bu projeyi verdi ve pic,arm,atmel ve c dili,asm,pic dillerinde hazırlayabilirsiniz dedi.bi bakarmısınız devreye nasıl yapılabilir yada elinizde buna yakın bi devre var mı?şimdiden teşekkürler.

Anlam İçermeyen Başlık Kullanılması Sebebi İle Kilitlendi

ayhani

Alıntı yapılan: "my_lover"okulda hoca bu projeyi verdi ve pic,arm,atmel ve c dili,asm,pic dillerinde hazırlayabilirsiniz dedi.bi bakarmısınız devreye nasıl yapılabilir yada elinizde buna yakın bi devre var mı?şimdiden teşekkürler.

Üşengeçlik hazırcılık almış başını gidiyor.
Bari projeyi Türkçe'ye çevirseydiniz.

Öncelikle hangi dili kullanacaksın veya biliyorsun onu yaz.

Hadi ben sana projenin ne demek istediğini yazayım gerisi sana kalmış.
1-) 6-12 bolt batarya kullanacaksın
2-) batarya kapasiten 12 ah olacak yani bir akü olacak
3-)Şarj akımı 10ma-3A arası olacak
4-)Mikrodenetleyici(pic,atmel vs) ile yapılacak
5-) LCD ekranlı olacak.
Kullanıcı batarya tipini seçecek sarjı başlatacak pil şarj olunca sistem otomatik duracak. Şarj miktarı lcd ekranda görülecek. Yanlış batarya takıldığında hatalı batarya uyarısı ekranda yazacak.
Kolay gelsin.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

my_lover

sayın ayhani arkadaşım eğer benim ne yazdığımı iyi okusaydın ne için yardım istediğimi anlamış olurdun üşengeçlik mi dese artık okumamışsın.ben kimseden bu projeyi tam yapıp yollayın demedim.BU PROJE HAKKINDA YARDIM NE İLE YAPILABİLİR HANGİ ENTEGRE ÇEŞİDİ DAHA İYİ OLUR VE YAZILIM DİLİ.ama sen nerenden okuduysan biraz yanlış anlamışsın.bu bir
  2.6/12 BOLT senin literatüründe var herhalde,dünya volt diyebiliyor.ayrıca
sağol senin çevirdiğin için metni bi şeyler anlamışsın demekki bu projeden.
  3.sayın arkadaşlar tekrar söylüyorum kimseden bunu tam yapıp verilmesini istemiyorum sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.lütfen yardım edecek arkadaşlar yazsın,GEREKSİZ!!! yere meşgul etmeyin dimi ayhani arkadaşım.selamlar.

ayhani

Alıntı yapılan: "my_lover"sayın ayhani arkadaşım eğer benim ne yazdığımı iyi okusaydın ne için yardım istediğimi anlamış olurdun üşengeçlik mi dese artık okumamışsın.ben kimseden bu projeyi tam yapıp yollayın demedim.BU PROJE HAKKINDA YARDIM NE İLE YAPILABİLİR HANGİ ENTEGRE ÇEŞİDİ DAHA İYİ OLUR VE YAZILIM DİLİ.ama sen nerenden okuduysan biraz yanlış anlamışsın.bu bir
  2.6/12 BOLT senin literatüründe var herhalde,dünya volt diyebiliyor.ayrıca
sağol senin çevirdiğin için metni bi şeyler anlamışsın demekki bu projeden.
  3.sayın arkadaşlar tekrar söylüyorum kimseden bunu tam yapıp verilmesini istemiyorum sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.lütfen yardım edecek arkadaşlar yazsın,GEREKSİZ!!! yere meşgul etmeyin dimi ayhani arkadaşım.selamlar.

Peki senin dediğin gibi olsun.
Aşağdaki devre sanırım tam senin aradığın devre.
Hadi iyi günündesin!
329votl.comda bir tane var burayı tıklayınız

bigbey

@my_lover
bu ödev isteği şu forum da da istenmiş sizmi istediniz.
http://www.edaboard.com/ftopic349135.html
Bu ödev baya uğraştırıcı birşey. ama sabrederseniz sanırım buradan parça parça yardımlar olacaktır.
TA6R

Salih

@ayhani arkadaşım kızmadığın için çok sevindim. Günümüzde nerdeyse herkes ateş gibi. Böyle hoşgörülü davranışlara ihtiyacımız var. Ustalara olgunluk yakışır, tebrik ederim.

ayhani

Alıntı yapılan: "salih"@ayhani arkadaşım kızmadığın için çok sevindim. Günümüzde nerdeyse herkes ateş gibi. Böyle hoşgörülü davranışlara ihtiyacımız var. Ustalara olgunluk yakışır, tebrik ederim.

Hoşgörülüyümdür genelde. Tebriğiniz beni mahcup etti, saygılar.
Bu arada bende 320 Voltu (Boltumu deseydim  ;) ) hazırlayan arkadaşımı tebrik ederim, çok güzel bir sitesi var.