Proton+ ile kıyaslama ?

Başlatan Maxim, 25 Mayıs 2009, 15:56:07

Maxim

microbasic pro diye bir basic derleyici var ,
proton kullananlar hiç bu iki ürünü mukayese ettimi acaba ?

onda da realtime debug özelliği mevcutmuş,
acaba donanımsal interrupt desteğide varmı ?
dolu librarysi var
http://www.mikroe.com/en/compilers/mikrobasic/pro/pic/
bilen varmı ?

muhittin_kaplan

Bir ara inceledim ama proton daha kullnışlı geldi..

mustafa_cmbz

yeni bir dili çözmek bazen düşündüğünüz kadar pratik olmayabiliyor.en azından benim için öyle..ben protona geçtiğimden bu yana tam anlamıyla protona ısınamadım....şimdide c ye geçme gibi bir niyetim var ama c de ki noktalama işaretlerinin mantığını kavramak biraz zor geliyor....

hatmeto

MicroBasic ile proton bazı n oktalarda farklı ama bir birlerine mukayese edilirse bazı kolaylıkları ve zor yanları var. MicroBasic biraz C yi andırıyor. Alıştıktan sonra gayet kolaydır. Proton veya MicroCode bilenler biraz zorlansalarda alışırlar. Hazır kütüphaneleri var.  realtime debug özelliği de mevcut.

Kolaygelsin
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

Murat Mert

Hocam ben protonu bulmadan önce micro basic kullanmaya çalıştım ama zor basicimsi bir şey. Bir deneme yaptım micro basic aynı iştr protondan daha fazla yer kaplıyor.
mert07

mustafa_cmbz

zaten bir deleyici ne kadar fazla özellik ve kolaylık sağlarsa pic'in içine ediyor...en güzeli asm ama onada her babayiğit takla attıramaz... benim en çok tırstığım dil asm. C'yi bu aralar gözüme kestirdim.C'ye karşı olan fobilerimin çoğunu aştım gibi :D

zakbay

Alıntı yapılan: "maxiboost"microbasic pro diye bir basic derleyici var ,
proton kullananlar hiç bu iki ürünü mukayese ettimi acaba ?

onda da realtime debug özelliği mevcutmuş,
acaba donanımsal interrupt desteğide varmı ?
dolu librarysi var
http://www.mikroe.com/en/compilers/mikrobasic/pro/pic/
bilen varmı ?

donanımsal interrupt var oldukça güzel çalışıyor en azından protondan güzel realtime debug var
fakat isis entegrasyonu yok onun için kullanışlı değil

Bu cihazı alacağım yakın bir zamanda onunla debug daha güzel olacak diye düşünüyorum.
Tek dostum çalışmak...

Murat Mert

Protonu en son versiyonu Türkiyede varmıdırki ve ne kadar fiyatını bilen varmı? Kolay gelsin.
mert07

wsxwsx

Ben yeni aldım . 330 TL civarına maloldu UPS dahil. 1 hafta sonra zararına satma ihtimalim var.

Proton destek forumu diye forum açmış, cevap verilmiyor maillere de cevap yok. muhatap yok. Tatil bahanesiyle. Galiba yaz tatiline gittiler.

Yapmak isteidğim şeyi yapamıyorum. forumda yer alan 1 satır cümle yüzünden işimi göreceğini zannederek aldım.  Meğer bu özellik yokmuş. Var diyen biri var. O da  firmanın sorumlu bir çalışanı gibi durmuyor . Ben de sizin gibi bir kullanıcıyım diyecek işin içinden sıyrılacak belki. Henüz lutfedip bir çözüm iletmedi.

Satın almanız için, ciddi bir sebep olması lazım. Kırılmış  halini kullanın gereksiz yere almayın.

mustafa_cmbz

ne gibi bir sorunu var hocam_?

wsxwsx

benim projeye has teknik sorun dışında  iletişim sorunu var. şimdi biri çıktı bu gün yetişmedi, patrondan müsade aldım sabah sana kod  gönderecem diyor. ama bu herif firmanın resmi destek memuru mudur? orası belli değil. karanlıkta yol alıyoruz. destek niyetiyle verdikleri maile gönderdiğim mesaja günlerdir cevap yok. teknik sorun ise, sadece beta sürümlerde bir olan özellikle ilgili.

Murat Mert

Sn wsxwsx hocam ben kod ile çalışmama ccs c ile başladım bende jeton köşeli olduğu için algılayamadım  :D  hiç bir şeyi beceremiyordum  :oops:  bir abinin tavsiyei üzerine protona başladım adını ilk duyduğumd o nekine  8O  oldum ama buradan programa ulaştım ve okadar kolayıma geldiki yeterli döküman olmamasına rağmen çabuk adapte oldum vekullanmaya başladım. Benim gibi bi amatöre göre çok iş yaptım ve pogramlamada işin mantık oldğunu anladım tabiki bir bilenin bazı olayları anlatması ve göstermesi gerekiyor. Bir aralar yine c yi düşündüm ama daldan dala atlamanın gerekmedike iyi olmadığını düşünüyorum. Programda çözemediğim çok şeyle var tabiki ama araştırıyorum. başarılı olmak için ilk önce pici inceleyip özelliklerini anlamaya çalışıyorum ve program nelerini destekliyor onlra bakıyorum öyle birşeyler yapmaya çalışıyorum. Şimdi timerlere taktım değişik zamanlarda delay kullanmadan işlemler yapmaya çalışıyorum. Bakalım çözermiyim :?: hani tam sürüm yeni kodları vardır diye düşünmüştüm.  Herkeze kolay gelsin :)
mert07

alayli

Alıntı yapılan: "wsxwsx"benim projeye has teknik sorun dışında  iletişim sorunu var. şimdi biri çıktı bu gün yetişmedi, patrondan müsade aldım sabah sana kod  gönderecem diyor. ama bu herif firmanın resmi destek memuru mudur? orası belli değil. karanlıkta yol alıyoruz. destek niyetiyle verdikleri maile gönderdiğim mesaja günlerdir cevap yok. teknik sorun ise, sadece beta sürümlerde bir olan özellikle ilgili.

"Teknik sorun" ve "iletişim sorunu" kısımlarını biraz açarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Uzunca bir süredir lisanslı Proton kullanıcısıyım. Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz. Neyle neyi, hangi yöntemle haberleştirmek istiyorsunuz?
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

wsxwsx

Tamam şu an , o sorun kalmadı

OG

@alayli hocam size gelen manual'in son halini bir yere yükleyebilirmisin, sitesinden indirdiğimiz eksik sanıyorum.

@wsxwsx (newuser), satmaktan vazgeçmişsin, çözebildinmi problemi?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.