Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Eprom neden siliyor??

Başlatan pilot007, 31 Mayıs 2009, 15:18:15

pilot007

Üstatlar başım dertte 877 ile beslemedeki küçücük bir kırpılma ile epromdaki veriler siliniyor beslemede 100nF takılı işin içinden çıkamadım  :(
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

Murat Mert

s.a.
bende proton kullanıyorum , protonla ilk eeprom denemelerinde bendede oluyordu yüklüyordum enerjiyi kesiyordum birşey yok ama enerjiyi bir kaçdefa açıp kapatınca eeprom siliniyordu. kafayı yemiştim picin programını tekrar yüklüyorum yine aynı similasyoda problem yok. pici değiştireyim dedim olay bitti  :oops: iki gün uğraştığım olay buymuş  :D
mert07

mustafa_cmbz

beslemeyi pı besleme olacak şekilde tasarla...birde kullandığın pic'te şuandaki eeprom adresini değiştirip denemeni tavsiye ederim....

pilot007

ama hocam eprom neden siliyor olabilir dalgalanmalarda bu sorunu programa çözemezmiyiz
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

ibrsel

100nF ın haricinde beslemeye 1000uF da bağlayın. Eproma kayıt komutundan sonra küçükte olsa bir bekleme komutu ekleyin, Ve birde böyle deneyin..

Murat Mert

Alıntı yapılan: "pilot007"ama hocam eprom neden siliyor olabilir dalgalanmalarda bu sorunu programa çözemezmiyiz

Sn arkadaşım kodları paylaşma şansın varmı bir de biz deneyelim. eğer sizce prblem değilse.
mert07