gsm modülü

Başlatan teknikelektronikci, 04 Haziran 2009, 22:24:40

nthere

Merakla bekliyorum  :D
Kodları ne ile yazıyorsun?

teknikelektronikci

hocam su an da gsm modül icin kod yazmadim bilgisyarin seri portundan komutlari gönderiyorum ama sms olayi icin baya bi ugrastim .simdi yarin da bi 10 kontör harcayarak testler yapacam sonra pic yazilimina sira gelecek pic yaziliminida  proton + ile yaziorum hocam ama pic basic pro ya benziyor insallah basarili olurumda paylasirim bu arada takilirsam forumada soracam ve inslalah bitircem :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

ender piale hocam gsm modülü sadece tx ve x ile hberlestirip komut göndermek istedim ama malesef sadece tx verx ile calismiyor ayrica diger pinleride kullanmak gerekyior sanirim ama hangisi hic bir bilgim yok acaba sizin bu konuda bilginiz varmi ? birde bunu max232 ile mi pic e girmek gerek acaba ? ama bilgisyar ilede sadece tx ve rx ile haberlesmiyor
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!