Dokunmatik Panel Kullanımı (Paylaşım)

Başlatan f_machine, 13 Haziran 2009, 20:03:06

f_machine

Merhaba Arkadaşlar,

Bu sene, içerisinde dokunmatik panelde olan bir bitirme projesi yaptım.
Bu kapsamda, dokunmatik panel kullanımı ile ilgili bir döküman hazırlamıştım. İçinde dokunmatik panelin çalışma prensibi, sürücü devre, örnek kod ve fotoğraflar var. Şimdi bu dökümanı sizinle paylaşıyorum. Umarım faydalı olur. Eksiklerimiz varsa düzeltiriz. Herkese iyi çalışmalar...

dokunmatik_panel

Not:Kullanılan Pic 18F4620 ' dir.

Edit : Kodun çalışması için, kullanılan  analog pinlere 10k direnç bağlanarak, boşta kalan uçları birleştirilmelidir.

teknikelektronikci

hocam paylasim icin tesekürler gercekten güzel calisma olmuş
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

encephalon

ben de bi pau mezunu olarak boyle guzel projelerin ve fikirlerin her sene uretiliyor olmasından  mutlu oluyorum...tebrikler...

f_machine

Alıntı yapılan: "encephalon"ben de bi pau mezunu olarak boyle guzel projelerin ve fikirlerin her sene uretiliyor olmasından  mutlu oluyorum...tebrikler...

teşekkür ederim,bu projemin küçük bir parçası düzenledikten sonra projenin tamamını, yine burada paylaşcam   ;)

kantirici

@f_machine hocam bu dokunmatik ekranların +X,-X +Y,-Y uçlarını nasıl belirliyoruz acaba?

Extreme

Link ölmüş tekrar paylaşırmısınız?

coderun

pcb_desing

f_machine

coderun

sağol hocam. bu kaynak bile yeterli. hiç yoktan iyidir.  :)