tarsos metal dedektörü...paylaşım....

Başlatan mustafa_cmbz, 01 Temmuz 2009, 00:24:28

mustafa_cmbz

metal dedektörleri üzerine çalışmalar yapan bir siteden emekli amca nickli hocamızın yaptığı çalışmanın pcb'sini yeniden çizdim projenin argesi bitmiş bulunmakta çoğu arkadaşımız yapıp çalıştırdı ama ür-ge'ler hiç bitmez :D

vlf çalışan bir dedektördür bahsettiğim sitede dedektörü deneyip iyi sonuçlar elde eden arakdaşlarımız var bende bu hevesle bişeyler yapmaya çalıştım...çizdiğim pcb de analog ibre kısmı yok...sinyali pic ile algılatacağım için gerek duymadım...iyi çalışmalar...

şema:

pcb dosyası:

http://www.dosya.tc/TARSOSPCB_2766.rar.html

emirsaygin

Mustafa bey ben de tarsosu yaptım. Ancak bir yüzüğü en fazla 10 cm'den aldı. Ayrıca en son şöyle bi arıza verdi. Devreye güç verince 2 veya 3 saniye ötüyor ve ses kesiliyor. hoparlörden ses çok kısık geliyor. Öncesinde böyle bir sorun yoktu. Anlayamadım gitti. Bu arada devreyi uzun süre güç vermeyip sonra tekrar verdiğimde bu düzgün ötme süresi biraz daha uzun oluyor ama sonra tekrar susuyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

mustafa_cmbz

hocam bende tam anlamıyla çalıştıramadım bu dedektörü sonra üni felan derken attım bir kenarda yatıyor öylesine...

nette araştırın sanırım emekli amca diye bi amcamız yapmıştı bu dedektörün tasarımını vs. ona ulaşın ve sorununuzu onla paylaşın demekle yetiniyorum çünki şuan elimde ne bu karttan var nede bu kart ı tekrardan basıp deneyebilecek alet edavat var....

emirsaygin

Evet o sitede bant aşımından bloke durumda bu arada muğlanın neresinden. Ben de muğladayım da.

mustafa_cmbz

aslen tekirdağlıyım da muğlada okuyorum....

solidus

Buna lcd ekranlı bir gösterge çok yakışır.. Ben delta yapıp sattıydım 3 tane zamanında..
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..