18pin ve 40pin hazır demo bordlar

Başlatan aykut54, 05 Temmuz 2009, 17:12:36

aykut54

pic uygulamaları için hazır demo bordlar 16f84,628,877 18f452 için 18 pin ve 40pin uygulamalı demo bordlar 7segment hazır display kit uygulaması böylece bütün uygulamalar sorunsuz çalışır

artık breadborda yapıpta kablo temassızlığından çalışmayan devre kalmaz:)

http://www.savefile.com/files/2146168

mustafa_cmbz

ben butarz şeyleri sevmiyorum neden derseniz adam kafasına esmiş ledleri portb.0 bağlamış misal ben pcb çizerken şemayı tekrardan değiştiriyorum bu  tarz şeyler üzerinde kendinizi geliştirmeniz pek mümkün olmaz diye düşünüyorum...düşünüyorsanızda kendi kartınızı kendiniz yapacaksınız yada yapmayı düşündüğünüz projelere özel donanımı barındıran bir deney kartı hazırlayacaksınız işiniz bittimi üzerindeki malzemelere ihtiyaç duyuluncaya kadar elinziin altında duracak :D

benim hoşuma giden deney kartları aslında modül şeklinde olanlar...bir kart olacak portları direkt çıkış olarak verece sizde o portlara modüllerinizi bağlayıp devrenizi çalıştıracaksınız...iyi çalışmalar...

POWER

mustafa_cmbz arkadaşıma tamamen katılıyorum.O kişinin düşünce tarzıyla benimki farklı oluyor. o zaman pek kullanışlı olmuyor bu tarz kartlar.
TB6BKG

smyomekatronik

Esselâmû aleyküm

Mustafa, aykutun verdiği şemalar tam senin tarif ettiğin şekilde soketler portlara bağlı.

aykut54

breadborda devre yapmaktan usandım desem yanlış olmaz sürekli kabloların temassızlığından dolayı devre bir çalısşıp bir duruyor buda sinir bozucu bir durum yukardaki devreler alıntıdır ben çizmedim ama işe yarar  bütün portlara istediğini bağla seçim senin aynı bord mantığı ama borddakinden daha sağlıklı

kalın sağlıcakla en kısa zamanda yapıp pozitif sonucu söylerim :D

mustafa_cmbz

bence kullandığın bordu çöpe at ve kaliteli bir board ile yola devam et :D

ayrıca benim bahsettiğim modüller şekilde olması güzel bişey ama misal display tarama yapacaz diyelim ve portd'yi kullanacağımızı var sayalım belki ben portd ile aynı zamanda artan pin'i başka bir amaca yönelik kullanacağım belki buzer öttüreceğim ozaman ne olacak _? demek istediğim bu...

en güzeli bu kartları öğrenme amaçlı kullanmak deney ve test aşamasındaki işler için amaca yönelik kart tasarlamak en mantıklısı...

tabi birde işin bir başka boyutu var ama size ne sunuyorsa siz onunla yetinmek zorundasınız bu en çokta piyasada satılan kartlar için geçerli bana göre....

mesela ben pwm ile rgb yapacağım ne olacak _? anlatabildim mi_?