CCS C ile yazdığım kodlar sadece proteusta çalışıyor.

Başlatan ertugrul0482, 01 Ağustos 2009, 12:23:02

ertugrul0482

Alıntı yapılan: "serdararikan"arkadaşım öncelikle devreni kur.kristalini herşeyini düzgünce ayarla.daha sonra pic e çalıştığından kesinlikle emin olduğun bir hex yükle.bak bakalım devrende veya pic de bir problem varmı.sanırım senin kristal ile ilgili bir problemin var.eğer devrende veya kristalinde bir problem yoksa diğer ihtimaller üzerinde konuşalım.

Arkadaşım devreyi kurdum.board üzerine kristal,besleme,mclr herşeyi bağladım devreyide düzgün kurdum hatta bacak bağlantılarını board üzeride temassızlık oluyor diye tek tek ölçtüm daha yapabileceğim bişey var mı?bilmiyorum.Sigorta ayarlarından bahsettiler arkadaşlar.Bir kaç tanesini biliyorum bu kadar...

ilker_32

Neden kodlarını ve şemanı buraya koymuyorsun?
Arkadaşlar sana neden çalışmadığı hakkında bilgi verir ve sende kısa sürede çözüme ulaşırsın.

aliveli

serdararikan

bord üzerinde devreyi kurdum demişsin.yerinde olsam devreyi bord üzerinde kurmam.bordun plakaları arasındaki kapasite değeri devrenin çalışmasını etkileyebilir.bence sen devreyi ya delikli plakete yada pcb ye kur.

ertugrul0482

Alıntı yapılan: "serdararikan"bord üzerinde devreyi kurdum demişsin.yerinde olsam devreyi bord üzerinde kurmam.bordun plakaları arasındaki kapasite değeri devrenin çalışmasını etkileyebilir.bence sen devreyi ya delikli plakete yada pcb ye kur.

Normalde bende pcb ye kurmayı düşünüyordum ama denemek istedim çalışmaz belki gibisinden ama proteusta sorunsuz çalışıyor.Pcb de kesin çalışır gibi...

camby

ilk bağladığımda Vdd,Vss karıştırmıştım uzun süre çalıştıramamıştım , sonra da hay kafama ...... demiştim:D

ertugrul0482

Bu devreyi çalıştırdım mı?Diyorsun yani sorunsuz bir şekilde çalıştı yani...

ertugrul0482

Alıntı yapılan: "camby"ilk bağladığımda Vdd,Vss karıştırmıştım uzun süre çalıştıramamıştım , sonra da hay kafama ...... demiştim:D

Arkadaşım devre hakkında mı?konuşuyorsun yoksa nostaljiden esintilerde mi?bulunuyorsun anlamadım.

camby

yok devreni kurmadım, nostaljik esintilerde bulundum. kısaca: vdd ,vss doğru bağladın mı kontrol et diyorum...

ertugrul0482

Evet onları doğru bağladığımı okuduğunu tahmin ediyorum.1. sayfada yazmıştım.