Lpc2148 ile Flashmagictool programı haberlesme problemei

Başlatan KABO, 05 Ağustos 2009, 13:33:41

KABO

Arkadaslar, Globsis ten bir gelistirme seti aldım flashmagic tool programını bilgisayara yukledim fakat program ile islemci haberlesemiyor.autobaud hatası veriyor.osiloskop ile baktıgımda bilgisayar bilgi gonderiyor fakat LPC2148 bilgi gondermiyor.flashmagic tool programı kullanan arkadaslar var ise yardımlarını bekliyorum.
BILGI PAYLASTIKCA COGALIR...

FullMetal

flashmagicin baud rate değeri değiştirilebiliyorsa kart ile uyumlu bir değere getirip denemelisin.

KABO

denedim baudrate degerini degiştirmeyi fakat sonuc gene aynı,

ahmet2004

Öncelikle birşey öğrenmek istiyorum.Kiti aldığınız yerdeki arkadaşlar size

yardımcı olmadılarmı?

KABO

maalesef bize yardımcı olmadılar.bu problemi onlarada mail olarak ilettim.fakat bir cevap alamadım.son olarakta forma sormaya karar verdim belki daha once boyle birşeyle karsılasan bir arkadasımız vardır diye.zaten bir cozum bulamazsam bu kiti atıp yenisini alacsgım.2-3 gundur ugrasıyorum daha islemci ile program arasındaki haberlesmeyi kuramadım.sizin bana onerebileceginiz olimex dısında turkiyede bu tip gelistirme kitleri satan baska firmalar varmı acaba.kullanacagım ARM işlemcisi LPC2148 olacak.

ahmet2004

Kitte 12Mhz kristal kullanılmış.Flashmagic'te Baudrate=38400 olacak.

Ayarlar'da birşey yok.P1 konnektörünü pcnin rs232 portuna takacaksın.O port nosunuda

FlashMagicteki yere yazacaksın.Interfacede None(ISP) olacak.

KABO

baudrate hızını aynen sizin gonderdiginiz resimdeki gibi yaptım fakat tekrar aynı hatayı verdi

Prof.EleCTroN

KABO

Alıntı yapılan: "Prof.EleCTroN"Selam,
Burada yazılanlarıda dikkate alarak tekrar deneme yap. Bakalım sonuç ne olacak. http://picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=139690

Buradaki adımları denedim olmuyo. fakat orada flash.isp.utility programını iniremedim cunku NXP o dosyayı sitesinden kaldırmıs.beni www.flashmagic.tool sitesine yonlendiriyor bende zaten o programı indirip denedim.acaba benim aldıgım board da mı bir problem var.sinyalleri inceledim bilgisayarın gonderdigi sinyaller islemciye kadar gidiyo.islemci bozulmus olabilirmi?

Prof.EleCTroN