Pic ve adc ile sesli komut yorumlatmak?

Başlatan mustafacan, 01 Eylül 2009, 08:58:04

mustafacan

Mikrofondan aldığınız sesi adc ile dijitale çevirip picin bacağına bağlı röleleri sürdürmeyi düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa buyrun lütfen. Ne tür sorunlarla karşılaştınız? neler tavsiye edersiniz?
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

argeci

bu konuyu 18 serisi bir pic ile çözmen zor burda çok fazla parametre var ve yüzde yüz sonuç almak zor eğer türkçe fonotiği ile bu işi yapmak istiyorsan fazla istatiksel işlem gerektirtiğinden uğraşmanı tavsiye etmem.Bu işin teorisi pc de bile yapacam desen en az bir yüksek lisans veya doktora tezi olacak kadar ağır bide bunu picle yapmaya çalışırsan ds piclerin ileri versiyonları belki altından kalkar. İngilizce komut yorumlatacaksan bu konuda hem döküman olarak hemde hazır kod olarak daha fazla kaynak bulabilirsin. Ama türkçe için çok fazla uğraşman gerekiyor şimdiden kolay gelsin.Tabi şunu söylemek gerekiyor bu dediklerim bütün komutları eksiksiz anlayan bi sistem için.Sen diyosan eğer sadece benim sesim yada sesime yakın kişiler olsun komut setim sınırlı olsun o zaman sinyal enerjilerine zero crossing noktalarına bakıp belki bi şeyler yapabilirsin genede teori ile ilgili bayaa bi makkale okuman lazım.
esselamü aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatühü Allahın selamı rahmeti bereketi hepinizin ve hepimizin üzerine olsun

bayramonur

DSPic için sattıkları dil kütüphanesi var.Demoları mevcut Microchip sitesinde.