İlk çıkan pic mikrodenetleyiciler

Başlatan Erhan YILMAZ, 17 Eylül 2009, 07:11:52

Erhan YILMAZ

Erhan YILMAZ

isminde iyi tutturmuşlar programmable intelligent computer computer aklıma turist ömerin(sadri alışık) bir filmini getirdi.:)

compiter cevap verin
evet mr. spack
abi bi soruda ben sorimmi be :D

camby

Adamlar pic yapadursun biz ne yapmışız yıl 1977:
   * 3 Ocak - İstanbul Hukuk Fakültesi'nde öğrenciler arasında çıkan silahlı çatışmada 9 öğrenci yaralandı
   * 12 Ocak - Can güvenliği kalmadıgı gerekçesiyle Erzurum Atatürk Üniversitesi süresiz olarak kapatıldı
   * 16 Ocak - TV yayınlarının süresi haftada 65 saate çıkarıldı
   * 1 Mayıs - İstanbul Taksim Meydanı, Kanlı 1 Mayıs olarak hatırlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları sırasında çıkan olaylarda 34 kişi hayatını kaybetti.
   * 13 Haziran Başbakan Süleyman Demirel istifa etti. Böylelikle 1. mc hükümeti sona erdi.
   * 21 Haziran Bülent Ecevit, kabinesini açıkladı.

z

@Camby

Haklisin atalarimiz gecmiste bilim teknolojiye gereken onemi vermemisler.

Gelecegin atalarindan biri olarak sen ne yapacaksin torunlarimiza?

Eminimki Bir PC sahibisin. Derleyicilerin de vardir. Ufak bir masa ustunde havyan, lehim telin, devre kuracagin kadar pertinax, direnc, kondansator ve diledigin cipi de biraz gayretle satin alabiliyorsundur?

Evet sen ne yapabilirsin torunlarimiza?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

camby

Atalarımızın yapamadığı bilim ve teknolojiye gereken önemi vererek , Tek gururu A milli futbol ve Basketbol maçları olmayan  gelişmiş bir ulus vaat ediyorum torunlarımıza. Tabi ki bunu tek başıma yapamam , tabiki bunu sadece pice yazılım atarak yapamam...

Atalarımızdan da gereken önemi verenler olmuş ama başarısız olmuş : Bknz Nuri Demirağ , İnönüye rakip olduğu için kapatılan uçak fabrikaları veya Herkezin bildiği devrim arabaları yada aralarda kaybolmuş teknolojik girişimler başarısızlıklar , illa ki hırs yapmamız için japonya gibi atom bombası yememiz yada soğuk savaşa mı girmemiz lazım. En basitinden trafik ışıklarını Yerli firmalara değil de siemense veren insanlara vatan haini gözüyle bakıyorum. Bu konu konuş konuş bitmez. Biz, ONLARdan daha çok çalışarak onları elbet bir gün geçeriz. Bu günün yakınlığı senin gibi kaç kişinin çalıştığını da bağlıdır , bu durumda sadece çalışmak değil yanımızdaki insanları da aynı düşünceye sahip hale getirmek gerekir. Yani sadece çalışmak yetmez. Fakat çalış çalış biyere varamıyoruz siyasi destek de yok bilinç lazım dersek ve Nuri Demirağ gibi siyasete atılırsak büyük ihtimal bizim de fabrikalarımız kapatılır. O yüzden artık Başkanlarımız Liderlerimiz artık Sadece imam hatip mezunu yada asker değil , mühendislik fakültesi mezunu da olmalıdır. İmam veya asker olarak yetiştirilen insanlar bir ulusu yönetibiliyorsa siyasi yönünü geliştirmiş mühendisler çok çok daha iyi yönetir diye düşünüyorum.

gallavi

erdal inönü ve demirel de mühendisti sanırım meslekle ala kalı bi durum olduğunu sanmıyorum. Milletin çıkarlarını, kendisinin ve çevresinin çıkarlarından daha önce gören kafası çalışır biri yeter bence
DemirHan=gallavi;

camby

valla bulunduğum ortam içinde de yüzlerce mühendis ama çoğu işe yaramaz..

gladi

bir şeyi arzetmek istiyorum

devlet milletten olur ... demekki

nasıl ki çamuru sıkarsan iki elinle çamur çıkıyor ... domates sıkarsan parmakların arasından domates çıkıyor ... bu milleti sıkınca yöneticilerimiz çıkıyor ...

demek oluyor ki ... millet düzelirse devlet düzeliyor basın düzeliyor her şey düzeliyor ...
bundan da ziyade ... bir başkasını düzeltme şansın çok az ise kendini düzeltmen daha kolaydır ...

demek fert düzelince millet düzeliyor , ardından devlet

bahçesini sulayan ve ekene sorsalar bu kış ve yaz nasıl olacak diye ... hemen diyecek "çok umutluyum "...mahsulüne umut ediyor ...  ya bahçesini ekmeyen biçmeyen ne der ? ... elbette karamsar olacak ...

ben biraz umutla bakıyorum geleceğe
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

papsukkal

dürüst ve zeki insan politikayı seçmez (seçse de başaramaz)
dürüst ve politikacı insan başarılı olamaz Bkz. üst satır.
zeki ve politikacı insan dürüst deyildir (insan genlerindeki kodlardan kaynaklanıyor olsa gerek)

bu üç vasfı aynı anda bünyesinde barındırabilen tek insan Atatürk'tü.

torunlarımıza bırakacağımız Türkiye için benimsemesem de Silivri mahkemelerinden medet umuyorum.

galiba çok karamsarım.