H Bridge Motor Driver

Başlatan z, 15 Kasım 2009, 11:23:47

z

Uzun zamandır piyasaya yeni çıkan H Bridge motor driver çiplerini araştırmadım.

Benim bildiklerim L298, L6203 ve LMD1820x serisi.

Piyasamızda en azından 40V 3A daha başka çipler varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

arslan74

Merhaba,

İki tane TC4428 mosfet driver ve istediğin amperde 2 tane P kanal ve 2 tane N kanal Mos Fet transistör ile buna benzer devre yapabilirsin. Tek eleman yerine 4 tane kullanmak gerek. Ama istediğin cok daha yüksek akımlar içinde kullanabileceksin.

Selamlar

KAZIMUGUR

TB6560AHQ
40 V / 3,5 A  Peak....

z

Zaten şu anda ayrık mos ve mos sürücü çiplerle sorunumu çözüyorum. Ancak bu baskı devreyi kalabalıklaştırıyor ve PCB de tekyüzlü jumpersız çözüm üretemiyorum.

Bu yüzden hazır çip tarzı çözümlere yöneliyorum.

Bu arada TC4428, P ve N moslarla yapacağınız sürücü için üst sınır besleme voltajı 18V dur.

4428 yerine IR210X yada benzeri bir çip ve N tipi MOSlar gerekir.

Eagle_Tim

LMD 18200 3A 55V H BRİDGE ama piyasada bulunabilirliğini bilmiyorum bulmak zor olabilir..
edit: zaten mesaj başında bunu yazmışsınız bende bunun üzerine netten şöyle bir araştırdım :D TLE  diye bir seri var sanırım ama yine bulunabilirdiliğinden şüpheliyim :D

TLE5206-2G   5-A H-Bridge for DC-Motor Applications    Infineon Technologies AG
TLE6209R   7 A H-Bridge for DC-Motor Applications    Infineon Technologies AG
TLE7209-2R   7 A H-Bridge for DC-Motor Applications    Infineon Technologies AG
Software and Hardware Design...

ugurtarlaci

Intersil HIP 4081 , HIP 4082 . Israrla öneririm...
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

z

Bu arada aklıma gelmişken sorayım. Güç katı da dahil olmak üzere H bridge devresini tek yüzlü PCB ye jumpersız çizebilen varmı?

azimli

en az 2 jumper kullanarak çizebiliyorum jumpersiz çizeyim diye baya zorladım ama bara yolları kalın ve kısa olacaksa jumpersiz kurtarmıyor.
jumper kullanmayayım diye çift yüz karta geçmekde bana mantıklı gelmiyor böyle daha garantili iş oluyor gözüme daha iyi geliyor hem jumperler bakır yoldan da kalın hiç sorun yaşamıyorum

turgut94

Niye jumpersiz pcb çizmek için uğraşıyorsunuz.Diyelim ki iki yola jumper yapmak zorunda kaldınız.bunu jumpersiz yapmak için o iki yolu gereksiz  bir sürü yerlerden dolştırmak gerekecek.entegre aralarından girip çıkacaksınız ,ne gerek var iki tane jumper oluversin .devre çalışsında önemli olan bu.Bir zamanlar benim de takıntım öyleydi hiç atlama olmadan çizmekti,deli oluyordum bu atlamayı nasıl yok ederim diye.
Boş verin devre çalışsın yeter.

z

Çok sayıda kart montajını da siz yapinca yakışıklı jumper hazirlamak uçlarını bükmek kendi başına bir iş oluyor.

azimli

ben yalnızca güç devresini anlamıştım ama sürücü tarafınıda kastetmişsiniz jumpersiz bu özellikde bir kart tek yüzlü pcb ye mümkün değil çizilmez çizdim diyenin devreside sorunlu çalışır H biridge tarafında kastırmışsa jumpersiz çizecem diye zaten kart uzun süre çalışmaz.

pcb_desing

tek yuzlu olarak devre cızılebılır nıye sorun cıksın kı ayrıca jumper telı gozuksun ıstemıyorsanız direnç tipinde jumperlarda mevcut yakısıklı gorunur pcb uzerınde