proteus isis-ares hata mesajları !

Başlatan sinasos, 21 Aralık 2009, 22:23:37

sinasos

arkadaşlar;
proteus 7.6 da areste otomatik çizim yaptırmaya çalışırken aşağıda resmini koyduğum hata mesajını alıyorum. bu konuda yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

Fabrisio

Arkadaşım, yazıda kullanacağın plaketin sınırları olmadan autorouter çalışmaz yazıyor  :D Komponentleri yerleştirmeden veya yerleştirdikten sonra sol taraftaki 2D graphic box mode seçeneği ile komponentlerin dışına bir plaket sınırı çiz. Sonra çizgiye sağ tıkla ve board edge yi seç. Çizmiş olduğun dörtgen artık senin plaketin ve autorouter yapabilirsin. :D

KAZIMUGUR

Bu tip işlerinizi kendi başınıza görmenizde yardımcı olacak bir arkadaş yolluyorum.
Kendisine iyi bakmanızı rica ediyorum.  :roll:

http://www.4shared.com/file/178275711/59d16956/Baby805.html

Fabrisio

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"Bu tip işlerinizi kendi başınıza görmenizde yardımcı olacak bir arkadaş yolluyorum.
Kendisine iyi bakmanızı rica ediyorum.  :roll:

http://www.4shared.com/file/178275711/59d16956/Baby805.html

Teşekkür ediyorum kazımuğur hocam. Eminim arkadaşın da aklına gelmiştir bu tür bir çözüm. Ama konu elektronik dalının PCB kategorisinde ares adlı bir baskıdevre çizim programında karşılaşılan bir sorun olduğunda nedense babylon da dahil birçok translater programının çevirisi saçma sapan oluyor. Hatta Türkçesini bildiğim bir İngilizce cümleyi yazsam bile çok anlamsız bir cevapla karşılaşıyorum. Bence bu tür programlar gündelik hayatla ilgili cümleleri çevirmede daha başarılı. Siz ne dersiniz?

KAZIMUGUR

Kelimelerin üzerine tıklayınca tek tek çeviriyor.
Gayet başarılı.
Jpeg den bile yakalıyor.

"... PCB kategorisinde ares adlı bir baskıdevre çizim programında karşılaşılan bir sorun..."

Bunun için yollamadım zaten.
O soru çok soruldu çok cevaplandı. :roll:

Fabrisio

O zaman benim bol smile içeren cevabım için mi gönderdiniz  :?: Hatanın Türkçe çevirisinin benim yazdığım olmadığı aleni. Bunu eminim konuyu açan arkadaşta anlamıştır. Amaç sadece yardıma ihtiyacı olanın işini görmek.