PANASONIC KX-TG1100TR

Başlatan tepe, 26 Aralık 2009, 11:11:58

tepe

Merhabalar,
ŞİRKETİMİZDE KULLANDIĞIMIZ TELSİZ TELEFONLARIN ÇEKİM GÜCÜ ARTTIRMAK İSTİYORUZ..... VERİM ALAMIYORUZ.. MESAFE UZADIKÇA SESDE KESİLMELER MEYDANA GELİYOR......... KULLANDIĞIMIZ TELSİZ TELEONLARIMIZ PANASONIC KX-TG1100TR  KULLANMAKTAYIZ..... BU KONUDA NE YAPABİLİRİZ ......

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
SAYGILAR

Analyzer

Selam,

Telefon üzerinde teoride tadilat yapılabilir ancak şema ve bol zaman gerekir, masrafı da cabası. Onun yerine artık eski popülerliğini yitirmiş, sonucunda ucuzlamış Senao marka telsiz telefonlar alınabilir. Açık alan anten ile 15 km. görüştüren modeller mevcut.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

tepe

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

Telefon üzerinde teoride tadilat yapılabilir ancak şema ve bol zaman gerekir, masrafı da cabası. Onun yerine artık eski popülerliğini yitirmiş, sonucunda ucuzlamış Senao marka telsiz telefonlar alınabilir. Açık alan anten ile 15 km. görüştüren modeller mevcut.

Analyzer
Cevabınıza teşekkürler.
Bu telefonlardan 15 adet kullanıyoruz ve 2-3 tanesi arızalandı.Yani alınca 15 tane almak gerekiyor o da bu ortamda canımızı sıkıyor.Baslangıcda 5 adet idi sonra aynı cıhazdan alarak sayısını 15 e yukselttık ama bu surec ıcerısındede cekmeme sorunu ıle karsılastık ve bunlarla su an ıdare etmek zorundayız ama sıkıntı cekim mesafesi.
Ne yapabilirim.?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar

Analyzer

Selam,

RF ile ilgilenen hocalar var forumda onlar daha detaylı bilgi verecektir. Ancak ilk aklıma gelen ana üniteye bir harici anten eklenerek alan genişletilebilir. Anten, ana üniteye bir soket ile bağlanıyorsa (wireless modemler gibi) bir harici anten eklenebilir. Misal ecnebiler cips kutusundan yagi anten yapmışlardı. Buradan inceleyebilirsiniz.

http://www.oreillynet.com/cs/weblog/view/wlg/448 (Frekans aralığına göre antenin ebadında biraz oynama yapılması gerekebilir)

http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=245

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

tepe

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

RF ile ilgilenen hocalar var forumda onlar daha detaylı bilgi verecektir. Ancak ilk aklıma gelen ana üniteye bir harici anten eklenerek alan genişletilebilir. Anten, ana üniteye bir soket ile bağlanıyorsa (wireless modemler gibi) bir harici anten eklenebilir. Misal ecnebiler cips kutusundan yagi anten yapmışlardı. Buradan inceleyebilirsiniz.

http://www.oreillynet.com/cs/weblog/view/wlg/448 (Frekans aralığına göre antenin ebadında biraz oynama yapılması gerekebilir)

http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=245

Analyzer
Merhaba,
Hızlı cevabınız ıcın tekrar teşekkürler.
Ete RF ıle ılgılenıyormu.?
Saygılar
Tepe

peko

Senao telsiz telefonların tamirini tahtakale civarlarında yapıyorlar.
Rf spectrum, frekansmetre, frekans jenaratörleri olan ve işin içinde yetişmiş yıllarını buna vermiş çok ciddi tamirci arkadaşlar tanımıştım.

Senao gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü bi cihazdır.
Bence elinizdekileri tamir ettirmeyi denemelisiniz.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

tepe

Alıntı yapılan: "peko"Senao telsiz telefonların tamirini tahtakale civarlarında yapıyorlar.
Rf spectrum, frekansmetre, frekans jenaratörleri olan ve işin içinde yetişmiş yıllarını buna vermiş çok ciddi tamirci arkadaşlar tanımıştım.

Senao gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü bi cihazdır.
Bence elinizdekileri tamir ettirmeyi denemelisiniz.
Merhaba,
Elimdeki cihazlar panasonic.Senao değil.!
O arkadaşlarınızla halen irttibatta iseniz bana yardımcı olmanızı isteyecegim.
Adres-Tlf.vs. Hem elimdeki cihazları tamir ettirmem hemde çekim gücünü-mesafesini arttırma hususunda belki yardımları dokunabilir.
İlginize teşekkurler.
Saygılar/Tepe

aycanozcan

woxcom'un iki girişli DECT santralini kullanıyordum bir ara, elinizdeki telefonlarlada kullanabilirsiniz. Bu santralleri birden fazla kullanarak mesafe arttırımı yapılabiliyor. Sinyalin zayıfladığı yere bir tane koyarak bir 50-300 metre çap daha kazanırsınız.  Almadan önce ürünün kullanma klavuzunu temin edip okumanızı tavsiye ederim. Hatırladığım kadarıyla 8 sınırı vardı, ama aynı andamı 8 uydu kullanılabiliyordu yoksa maksimum 8 uydu tanımlanabiliyordu hatılamıyorum. Yinede sizin için anahtar kelime DECT santral.

peko

@tepe
Panasonicte olabilir, sorun değil. Yanlız arkadaşlarla irtibat halinde değilim malisef, ancak tahtakale'ye gittiğinizde mutlak ihtiyacınıza yönelik birilerini bulabilirsiniz. Benim dediğim yer çok büyük bi oyuncakçının karşısında bi han'ın en üst katındaydı. Ayrıca menevşe han'da panasonik'çi  Atilla usta var en üst katta. Bekçi bilir. Bu ustayı da bulursan için rahat bi şekilde cihazlarına baktırabilirsin.

Çok net konuşamadığım için kusura bakma..
Zaman işte, akıp geçiyor..
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

tepe

Alıntı yapılan: "aycanozcan"woxcom'un iki girişli DECT santralini kullanıyordum bir ara, elinizdeki telefonlarlada kullanabilirsiniz. Bu santralleri birden fazla kullanarak mesafe arttırımı yapılabiliyor. Sinyalin zayıfladığı yere bir tane koyarak bir 50-300 metre çap daha kazanırsınız.  Almadan önce ürünün kullanma klavuzunu temin edip okumanızı tavsiye ederim. Hatırladığım kadarıyla 8 sınırı vardı, ama aynı andamı 8 uydu kullanılabiliyordu yoksa maksimum 8 uydu tanımlanabiliyordu hatılamıyorum. Yinede sizin için anahtar kelime DECT santral.
Merhaba,
Çok cok teşekkurler.Sagolun
Saygılar/tepe

tepe

Alıntı yapılan: "peko"@tepe
Panasonicte olabilir, sorun değil. Yanlız arkadaşlarla irtibat halinde değilim malisef, ancak tahtakale'ye gittiğinizde mutlak ihtiyacınıza yönelik birilerini bulabilirsiniz. Benim dediğim yer çok büyük bi oyuncakçının karşısında bi han'ın en üst katındaydı. Ayrıca menevşe han'da panasonik'çi  Atilla usta var en üst katta. Bekçi bilir. Bu ustayı da bulursan için rahat bi şekilde cihazlarına baktırabilirsin.

Çok net konuşamadığım için kusura bakma..
Zaman işte, akıp geçiyor..
Estagfurlah,
Beyin mesgul ve dolu olunca cevaplar kısa oluyor herhalde.
İlginize çok çok teşekkürler, Sagolun
Saygılar/Tepe