türkiye haritasında il bulma......

Başlatan emrekansiz, 28 Aralık 2009, 19:41:00

emrekansiz

Herkese kolay gelsin. Bir proje hakkında soru soracaktım. bir proje yapacagım amaç ögrencilere türkiye haritasını ögretmek. lcd de random olacak sekilde bir il cıkacak ögrenci haritadan o ilin üzerine basacak alt kısmında bulunan butona basacak dogru ise yesil led değil ise kırmızı yanacak. bu işlem dogruyu bulanakadar tekrarlanacak. diger bir buton ise diger bir ögrenci geldiginde basılıp baska bir il seçilmesini sağlıyacak. bir nevi pas butonu görevide olacak. yardımlarınızı bekliyorum donanım kısmında sorunum olmayacak gibi gelio ama picin yazılımında yardıma ihtiyacım olacak. illerin buton sistemini 9x9 tus takımı mantıgıyla hazırlamayı düsünüyom. gerisi de lcd cıkısı ve dogru yalnıs ledi pas butonu olacak

drmp

kolay gelsin öncelikle bir liste hazırla 9x9 tuş takımının tuşları bu illeri temsil eder rastgele numara secilir listedeki numaradan il adı yazılır vs ilgili tuş basılır  gerisi sana kalmış

emrekansiz

donanım kısmında benim zaten problemim yok yazılım bilgim yeterli değil....

ferdem

Önce bir yazılım dili seçin ve o dili öğrenmeye başlayın. HI-TECH C, CCS gibi C dilleri kullanabilirsiniz veya picbasic gibi basic tabanlı bir dil seçebilirsiniz. Bu dillerle yazılan basit örneklerden başlayarak kendinizi geliştirirsiniz, proteusta simülasyon yababilirsiniz. İlk örnekleri inceledikten sonra tuş takımı kontrolü örneklerini incelersiniz sonra da 9x9 tuş takımını nasıl kontrol ederim sorusuna gelirsiniz.

Forumdaki ilgili eski başlıkları sabırla okuyunuz, güzel bir çalışmaya başlamışsınız. Haydi bakalım, kolları sıvayalım :) İyi çalışmalar.

Klein

Alıntı yapılan: "emrekansiz"Herkese kolay gelsin. Bir proje hakkında soru soracaktım. bir proje yapacagım amaç ögrencilere türkiye haritasını ögretmek. lcd de random olacak sekilde bir il cıkacak ögrenci haritadan o ilin üzerine basacak alt kısmında bulunan butona basacak dogru ise yesil led değil ise kırmızı yanacak. bu işlem dogruyu bulanakadar tekrarlanacak. diger bir buton ise diger bir ögrenci geldiginde basılıp baska bir il seçilmesini sağlıyacak. bir nevi pas butonu görevide olacak. yardımlarınızı bekliyorum donanım kısmında sorunum olmayacak gibi gelio ama picin yazılımında yardıma ihtiyacım olacak. illerin buton sistemini 9x9 tus takımı mantıgıyla hazırlamayı düsünüyom. gerisi de lcd cıkısı ve dogru yalnıs ledi pas butonu olacak

Amaç sadece illerin yerlerini öğretmek ise: internette  "harita oyunu" anahtar kelimesi ilearama yaparsanız , onlarca flash oyun gelir.

sovalye

bunu modifiye edebilirsin.

kendimiz yapalım köşesi 2007 yılı elektronik periyodik cetvel projesi.