Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

4N25 ile PIC sürme

Başlatan Evren KILIÇ, 02 Ocak 2010, 21:52:04

Evren KILIÇ

mrb arkadaşlar 4N25 ile pıc süreceğim yanlız bir konuda kararsız kaldım ekteki resimde 2 devre var daha önce 1 nolu resim ile bunu yapmıştım fakat şimdi daha az mlz. kullanmak amacı ile 2 nolu resimdeki devreyi yapmayı düşünüyorum  sizce sağlıklı çalışırmı ne dersiniz ?

http://img696.imageshack.us/i/4n25.jpg/
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

teknikelektronikci

pic sürme derken ??

pice sinyalmi gireceksiniz? eğer öyle ise transistöre egrek yok diye biliyorum 2. resim olur şayet pic çıkışını sürecekseniz 1.resim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

serdararikan

portb nin pull-up larını aç 4n25 i direk bağla gitsin.başka elemana gerek yok

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "serdararikan"portb nin pull-up larını aç 4n25 i direk bağla gitsin.başka elemana gerek yok

sanırım yanılıyorsunuz colector 5 voltda emiter pic e bağlı bu durumda portb de olsa internal pull-up lar + ya çekecek ve optodanda + gelcek anlamı olmaz ama emiter gnd ye colector pic e olursa dediğiniz olur yoksa yanılıyormuyum ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

serdararikan

ben o bağlatıyı kullan demedim ki

böyle bir bağlatı ile optocoupler i pic e bağlayabilirsin.başka elemana gerek yok.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "serdararikan"ben o bağlatıyı kullan demedim ki

böyle bir bağlatı ile optocoupler i pic e bağlayabilirsin.başka elemana gerek yok.

tamam hocam k.bakmayın ben linkteki için anladım

Evren KILIÇ

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"pic sürme derken ??

pice sinyalmi gireceksiniz? eğer öyle ise transistöre egrek yok diye biliyorum 2. resim olur şayet pic çıkışını sürecekseniz 1.resim
pıc e sinyal girecegim
[email]evren1623@hotmail.com[/email]