8*8 smd led uygulaması (BİTTİ)

Başlatan aykut54, 09 Ocak 2010, 14:39:25

aykut54

ilk smd uygulamam :D
http://www.4shared.com/get/192232056/7f3bfc71/16f73_smd.html

şifre:www.picproje.org
dosya içersinde proteus devre şemaları. devrenin çalışma videosu vardır.
İyi günler.

peko

Tebrikler, başarılı bi çalışma.

Ancak led'ler aşırı parlıyor gibi, ya da çekimden öyle görüyor.
Bu şekilde çalışırsa fazla uzun ömürlü olmaz gibi duruyor..
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

FUNKY

güzel bir çalışma   eline sağlık .
projenin amacı nı nasıl belirleyelim ..? dod matrix uygulaması mı? led lerle vitrin süslemesi mi ?

ne olursa olsun yapılanları paylaşmak çok güzel birşey hepsinde birşeyler öğreniyorum..

aykut54

@peko hocam ledler çok parlak değil çekimdendir akşam evde denedim dışardan baktığımda disko gibi aydınlandı odam.Ledlerin artılarına 100ohm direnç bağlı

@funky hocam uygulamada 2.amacım vardı.
1. SMD uygulaması nasıl yapılır.
2. Hep ledlerle dotdisplay yapayim uygulamalarda kullanayım dedim nasip bugüneymiş.

3şey öğrendim
sabır,sabır,sabır .

floresan

hocam güzel olmuşda bu ledleri nasıl lehimledin?

mcan

Pinlerin hepsini aşşağıda toplasaydın daha güzel olurdu,ya da var mı bilmiyorum, ince bir pin hedır dizisini araya sıkıştırıversen  mükemmel olur. Çünki ileride bunları yan yana koymak istersen mevcut halindeki aralıklar baya fazla olacak...Elle yapılan şeylere hep imrenerek bakıyorum o kadar üşengeç biriyim ki o kartı asite atıp üstüne birde smd leri dizmek ,matkap ile delmek benim için büyük emek :D

aykut54

Hocam anlatayım ledleri göz kararı yerleşimini yaptım genişliği 4mm
ledleri 5tl havya ile lehimledim işyerindeki havya iyidi ama hastalandım eve geldim evde boş durmayayım dedim cuma gecesi lehimlemeye başladım

pcb arkasında atlamalar var hocam dediğiniz gibi borda veya diğer kartlara tak çıkar header pinleri pcb lehimledim  toplam 3saat zaman harcadım

gösterdiğim sabır ve çalıştıktan sonra verdiği keyif ve siz değerli ustaların latif sözleri ise paha biçilemez: :D

modernherakles

elinize sağlık artık nice smdle ile çizimler yaparsınız
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius

aykut54

2.uygulama 3mm ledler ile 5 adet  yedi segment display bunuda yapmayı düşünüyorum bakalım nasıl olacak.

Logan

Tebrik ederim Aykut, son derece başarılı bir uygulama.
İmza.