Piyano notası üretmek için component

Başlatan OG, 02 Mart 2010, 12:37:27

OG

Piyano seslerini elde etmek istiyorum, bu iş için kullanılabilecek component varmıdır?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Hazir urun bilmiyorum ancak her bir nota basina  en az 20Mhz de calisan 8 bacakli pic atarsan gerekli tiniyi elde edersin.

Biraz isin argesi var. Nota frekansini PWM peryod degeri ile elde edeceksin, Tiniyi ise piyano notasinin zarfindan yararlanarak pwm duty degerini degistireceksin.

Bunun icin piyano sesini scopta iyice inceleyip zarf egrisini elde etmen gerekiyor.  

Zarf icin her saykil basina pwm dutye mudahale etmen gerekiyor. Bu yazilimin C yada daha iyisi asm olmasi sart.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Analyzer

Selam,

Ses kaydedici entegreler var her bir notayı, süre bilgisi ile birlikte kaydedip adresleri ile çalabilirsiniz. Eğer melodiler sabitse tek parça olarak kaydedilebilir. Melodi için ise eskiden Nokia telefonlarda Besteleyici kısmı olurdu. O kodları yorumlayan basit bir çalıcı fonksiyon yazarsanız, nette bir sürü melodi var. Tekrar notaya dökeceğim diye uğraşmazsınız. (Çok basit bir kodlama yapısı var)

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

gladi

mozart çaldıgını iddia edenler olsada ...  en basidinden şöle bir devre var ...

.

.
İkinci bir oktav elde etmek için de 1 ve 2 nolu ayaklar arasındaki kapasiteyi müstakil iki adet koyarak S9 anahtarıyla oktav geçişi sağlanmış ...
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

ipek

piano sesi bende üretmek istedim vs1001 codec getirttim sector kayıt ediyim okuyayım dedim fakat hareketler o kadar yavaş ki müzizyenler bilir ben anlamam bilgisine inandığım üstadtan öğrendim piano sesi karışık bir olay tını mevzu var bizdeki düşen kenar çıkan kenar misali
attack decay sustain relaise gibi durumlar mevcut neyse aşağı mahalleye kurulan salı pazarından 15tl verip bir toy org aldım benim yaptığım tüm müdahalelerden yaklaşık iki kat ses kalitesine sahip çok moralim bozulmuştu bu iş için netten en uygun bir midi dac  bulup incelemek lazım fakat süre kısa idi bunun ile uğraşırken 80mb bilgi toplamış idim gerekli ise sıkıştırıp yollayabilirim..

OG

Piyano sesi yazılımla altından kalkılamayacak kadar kompleks birşey (en azından benim için).

Ses kaydetme seçeneğini de düşündüm ama piyano gerçekten çok zengin seslere sahip, bu seçenek kalite açısından zor gibi.

Galiba org türü bir alet almak daha kolay olacak.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.