mosfet ile ilgili

Başlatan gulbey84, 06 Mart 2010, 16:07:51

teknikelektronikci

selam

arkadasin dediigi gibi tek bir opto ile 12-15 Volt 1-20 ohm arasi direncler ile mos sürülebilinir tabi beslemede cok cok önemli ordaki besleme saglam ise sorun yok bdx52 kullanip kaide sormusun bahsettigin kaide ler sürme sekli ve parazitler ise bir nevi evet siz bence gene mosfet ile devam edin kondansatör devrede gene var ama siz vcc ve gnd arasina 100 nF lari atin

birde baski dvere ciziminde ek notlar yazmak istiyorum
- sanirim board edge yapmaya calismisiniz yani devrenin sinirlari ama bunu bottom chopper ile yapmisiniz ama yanlis ares de dikdörtgeni i board edge (sari) ile ciziniz
- direnclerin pad lerini stdil ile büyütürseniz montaj kolayligi saglar
-adalari sanirim el ile cizmisniz bunu ares de soldaki arac cubugunda T ile otomatik yapabilirsiniz

kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

gulbey84

hocalar çok teşekkürederim..teknikelektronikçi özellikle sizede çok teşekkürederim...bilgileri değerlendiriyorum

saygılarımla

gulbey84
HABURDA KARŞILANANLAR YALNIZCA O BEBEK KATİLLERİ,VATAN HAİNLERİ DEĞİLDİ!!AYNI ZAMANDA YALANLAR VE KARANLIKLAR İMPARATORLUĞUNUN YOKOLUŞUNUN KARŞILANMASIYDI! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

gulbey84

üstadlar bir soru daha sormak isterim..

bu zamana kadar opto ile hiç çalışmadım desem yalan olmaz...elimde 4n25 opto mevcut,yukarıda söz konusu olan devre ile ilgili olarak nasıl bir bağlantı yapmalıyım?

sevgilerimle

gulbey84
HABURDA KARŞILANANLAR YALNIZCA O BEBEK KATİLLERİ,VATAN HAİNLERİ DEĞİLDİ!!AYNI ZAMANDA YALANLAR VE KARANLIKLAR İMPARATORLUĞUNUN YOKOLUŞUNUN KARŞILANMASIYDI! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

onur374688

slm arkadaşlar benim bir sorunum var IRF9530 ve tc4428cpa 'in birlikte kullanıldığı bir MOSFET sürücüsü var mı eğer varsa bu devrenin bağlantı şeklini yada ulaşabileceğim bir başka şeklini bulmama yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim teşekkürler