Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Proton Plus ICD

Başlatan muhittin_kaplan, 20 Mart 2010, 00:00:15

muhittin_kaplan

mecanik in yükleyicisi (max232)ile proton icd (in circuit debug) yapabiliyor (tabiki bootloader ile) yanlız aklıma bir soru takıldı. ben laptop kullanıyorum ve tf232 kullanacağım ben doğrudan max 232 kullanmadan ft232 kullanarak (usb-ttl rs232) bu işlemi yapabilirmiyim.

aslan_korhan

Evet,yapabiliyorsun, bir sorun çıkmaz...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

aykut54

Muhittin abi bende denedim ama bir sorun ile karşılaştım çarşamba günü sorunu burda resimle idrak etmeye çalıcağım yoksa emekler boşa gitti?

muhittin_kaplan

Aykut proton un bootloader ini denemişmiydin ?

F.T

Hocam proton bootloader kullandım usb 232 çevirici ile program attım bi sorun olmadı.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

aykut54

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 26 Mayıs 2011, 23:30:17
Aykut proton un bootloader ini denemişmiydin ?

Merhaba
Hocam kusuruma bakmayın. Mesajınızı yeni gördüm...
Öncelikle Usb...rs232 çevirici ile denedim gayet güzel çalışıyor. Sıkıntı çıkarmadı. DIGITUS marka çevirici ile denedim. Daha sonra ise Seri port ile denedim gayet sorunsuz çalıştı.Uzun zaman önce baktım takriben 5ay önce.

muhittin_kaplan

benim işime yaramadı.
iş yerindeki setlerde micropro adında bir program ve K182 diye ge çen bir programlayıcı kullanmışlar. sette aslında Seriportüzerinden program atılıyor ama FTDI ı ekleyerek usb yapmışlar. ama sorunlar yaşamaya başladılar. pic16f877a nın ıd sini siliyor tanımıyor vs. bende bu yükleyiciyi nasıl baypass ederim diye düşünüyorum. 60 adet set üzerinde donanımsal işlemde yapamıyorum.