inverter öğrenmek istiyorum.

Başlatan onderbilgi, 31 Mart 2010, 18:24:07

onderbilgi

Arkadaşlar inverter arıza giderme ve inverter konusunda internette detaylı bilgi nerde bulabilirim inverterler konusunda
kendimi geliştirmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

elektronikcierol

inverterin temel baglantı şeklını ve herhangı bır ınverterin kullanım klavuzunu incele aşagı yukarı aynıdır tamir olayı içinse VI egrısı gosteren bır scop yada bu iş için yapılmış özel cıhazlara ihtıyacın olacak herşeden once aman dıkkat en küçük inverter de bıle 300 VDC+ vardır

mustafacan

birkaç inverter şeması incele ve çalışma mantığını anlamaya çalış. sonrasında zaen arızanın nerelerde olduğunu tahmin edebilirsin.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

onderbilgi

peki arkadaşlar bir site yokmu öğrenebileceğim

a.zorba

www.picproje.org  burda ogrenemedıgını başka yerde zor ögrenirsin bunalmış salim altın aster  yazılarına özel dıkkat
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

gladi

inverter denince ilk aklıma gelen ... ac den ac ye işlem yapılmaması ... enerji depolamak akülemek ... kondansatorde tutmak vs için mutlak dc de tutmak daha sonrada ihtiyaca göre ac ye çevirmek ... kafamda kalan özü sözü bu ... her bir firmada farklı devre yapar ...

yani ac to dc    ... dc to ac ...
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.