loadcell

Başlatan niburi, 25 Nisan 2010, 23:21:00

niburi

Arkadaşlar elimde olan 4 adet strain gage (strengeyç) 55 mm çelik cubuk uzerine yapştırdım wheastone köprüsü şeklinde bağladım aralarında ki minik farklılıklardan dolayı 00.2 mv sinyal ölçüyorum bu bunu sıfırlamak için ne yapabilirim köprüye mudahale etmenin yolu varmı yada bi mantığı strain gageler yapıştırmadan once 350 ohm idi 351 350,5 gibi farklar var çıkışı düzeltmenin imkanı nedir lütfen bilen arkadaşlar yardım edebilirmi benim için çok onemli.

CLR

Merhaba,

Sıfırlama yapma, ölçüm esnasında bu farkı düş(0,02V*opamp kazancı) ve ağırlığı bu yeni duruma göre hesapla.
Knowledge and Experience are Power

niburi

Arkadaşım lc çalışmasında sorun yok ama teorik olarak bu köprüde çıkış 0 olamaz ise 3 yada 4 lc bi arada kalibrasyon yapamassın çünkü başlangıc değeleri  boşta sinyal çıkışı 0 olması lazım zaten normalde sinyali 0 olmayan lc ler bozuk addedilir benim istediğim strain gage ler 0 kalibrasyon yapılıyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum,

CLR

Alıntı yapılan: niburi - 26 Nisan 2010, 23:54:28
Arkadaşım lc çalışmasında sorun yok ama teorik olarak bu köprüde çıkış 0 olamaz ise 3 yada 4 lc bi arada kalibrasyon yapamassın çünkü başlangıc değeleri  boşta sinyal çıkışı 0 olması lazım zaten normalde sinyali 0 olmayan lc ler bozuk addedilir benim istediğim strain gage ler 0 kalibrasyon yapılıyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum,

Açıkçası basit bir laodcell yapmayı düşündüğünü zannettim. Her yaptığının aynı özellikte olup, 3-4 loadcell'i kalibre edebilecek sistem yapmaya çalıştığına göre ciddi bir loadcell yapmayı planlıyorsun demektir, o zaman yanlış yerde bilgi arıyorsun.
Yerli bir firma(adını vermiyeyim şimdi) loadcell'lerini kendileri üretiyorlardı, amerikadan 4-5 kez uzman getirdiler, loadcell yapmak için ama her defasında uzman eksik bilgi vermişti.

niburi

silindi

CLR

Hayırlısı olsun, üstüne gitmen güzel