ISD1760 için yardım

Başlatan tomi, 29 Nisan 2010, 23:13:12

tomi

Arkadaşlar daha önceleri ses kayıtlarımı ISD2560 ile yapıyodum, ama malum bu entegre üretimi bitti ve şu ana 1700 serisi üretiliyor.Ve bende ana devremde revizyona gitmek amacı ile ISD1760 ile bir çalışma yaptım.
  Ayne 1760 ın pdf sinde  (16. sayfadaki) gibi devreyi kurdum.bütün artıları birleştirdim ve bütün eksileride birleştirdim.Ve sinyal girişi olarak 2560 da yaptıgım gibi bilgisayarımın  hopörlör çıkışını kullandım ve bu ucu pdf de oldugu gibi 100n kondansator ile ANA In girişine verdim.ve bilgisayardan aldıgım sinyalin diger ucunuda eksiye bagladım.

kayıt için ise sıra ile
1-reset butonuna 1 kez tıklıyorum, en başa gelmek için
2-bilgisayardan yukleyecegim mesajı başlatıyor ve hemen ardından REC butonuna basılı tutuyorum taki bilgisayardaki mesaj bitene kadar ve sonra elimi REC butonundan çekiyorum.
  kaydettiğim mesajı dinlemek için ise
1-reset butonuna basıyorum , 1 defa
2-birinci mesajı seçmek için FWD butonuna bir kez basıp bırakıyorum ve RDY ledi söndüğünde
3-PLAY butonuna 1 kez basıp bırakıyorum
  işte bu noktada mesaj , çok derinden ve çok kısık sesle duyuluyor bir türlü nededini bulamadım,
  yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

tomi

ARkadaşlar gerek kalmadı hallettim,teşekkürler.

Mucit23

tomi

ISD1760 da kayıt için ilk önce FWD tuşuna daha sonra rec tuşuna basıyoruz hepsi bu imiş :-)

yusuftr80

Selam arkadaşım devreyle ilgili bir soruda ben sorayım peki ISD 2560 la ISD1760 arasında ses kalitesi nasıl.

yalnayak

hemen hemen aynı..ama bana sanki 2560 daha netti gibi geliyor..ikisininde verileri aynı olmasına ragmen..
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

ipek

evet benimde görüşüm IDS2560 en iyi ses'e sahip dip gürültüsü oldukça az
geçenlerde öğrenciler piyasadan kit halinde isd17xx almışlar sesin az çıktığını minik bir anfi falan yapılabilirmi
diye sordular baktım elektronik volum var bu entegrelerde butona basıp açtım yeterli ses var bu IC'lerde
kendilerimi kurcaladılar yoksa bu IC'ler fabrika ayarındanmı en kısık ses'temi bilemiyorum???

zafertryk

kayıt süresince REC tuşunun basıl olması lazım sanırım?

kısaca nasıl kayıt yapıp nasıl dinleyeceğimizi anlatırsanız çok sevindirici olacak :)

mustafa çetin

arkadaşlar;
ben de ISD 1110-COB yerine aynı devrede ısd 1212COBkullanmak istedim çalışmadı. Acaba devresi farklımı ben mi hata yapıyorum.

mustafa çetin

arkadaşlar elinizde ısd1212-cob için bir devre varmı.
teşekkürler.