HSEROUT SORUNUM VAR =)

Başlatan chailuck, 05 Mayıs 2010, 20:29:12

chailuck

arkadaşlar merhaba,
sorunumu ete hocaya mail attım ama yurt dışındaymış öyle yazmış.
bende bu günümü zehir eden kodu bari gün bitmeden çözeyim diyorum  =)
yarın filan da uğraşmayım diye. :)
sorunum şu kablosuz aldığım datayı word uzunluğundaki ısaret ısıtam onda gibi değişkenlere kaydediyorum. neden word diyorsanız ds18b20den aldığım data o uzunlukta. aldığım datayı 232den mcs nun serial communication da görüntülemek istiyorum.
kodda

MONITOR:
;HSERIN 2000,ANA,[ WAIT ("ISI"),A]
;IF A=$3F THEN
HSEROUT [ISARET]
HSEROUT [ISITAM]
HSEROUT [","]
HSEROUT [ISIONDA]
HSEROUT ["C"]
;endif
PAUSE 3000
RETURN

; ları göz önğnde bulundurmazsanız önce ISI arkasınada ? gönderecektim.
? ascii karşılığı 3f
ısı dan sonra gelen ? datasını a ya kaydedip karsılastırıyorum eger 3F ise hserout komutlarıyla arka arkaya ısı bilgisini görüntülemekti amacım. ancak basarılı olamadaım.
yardımcı olabilecek arkadaslarım cevaplarsa cok sevınırım =)
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

chailuck

Alıntı yapılan: chailuck - 05 Mayıs 2010, 20:29:12
arkadaşlar merhaba,
sorunumu ete hocaya mail attım ama yurt dışındaymış öyle yazmış.
bende bu günümü zehir eden kodu bari gün bitmeden çözeyim diyorum  =)
yarın filan da uğraşmayım diye. :)
sorunum şu kablosuz aldığım datayı word uzunluğundaki ısaret ısıtam onda gibi değişkenlere kaydediyorum. neden word diyorsanız ds18b20den aldığım data o uzunlukta. aldığım datayı 232den mcs nun serial communication da görüntülemek istiyorum.
kodda

MONITOR:
;HSERIN 2000,ANA,[ WAIT ("ISI"),A]
;IF A=$3F THEN
HSEROUT [ISARET]
HSEROUT [ISITAM]
HSEROUT [","]
HSEROUT [ISIONDA]
HSEROUT ["C"]
;endif
PAUSE 3000
RETURN

; ları göz önğnde bulundurmazsanız önce ISI arkasınada ? gönderecektim.
? ascii karşılığı 3f
ısı dan sonra gelen ? datasını a ya kaydedip karsılastırıyorum eger 3F ise hserout komutlarıyla arka arkaya ısı bilgisini görüntülemekti amacım. ancak basarılı olamadaım.
yardımcı olabilecek arkadaslarım cevaplarsa cok sevınırım =)

MONITOR:
HSERIN 5000,ANA,[WAIT ("ISI"),A]
IF A=$3F THEN
HSEROUT [dec ISARET]
pause 10
HSEROUT [dec ISITAM]
pause 10
HSEROUT [","]         
pause 10
HSEROUT [dec ISIONDA]
pause 10
HSEROUT ["C"]
endif
RETURN

VALLA DÜZELDİ :d
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)