12 kanal rf alıcı verici yapmak istiyorum

Başlatan korkuncibo35, 21 Haziran 2010, 12:34:46

korkuncibo35

yardım edermisiniz 12 kanal rf verici ve alıcı yapmak istiyorum ama yazılımdan anlamadığım için yapamıyorum. aynı ortamda 20 adet 12 kanal alıcı verici çalıştıracağım bazı tuşlar da da kilitleme yapacağım yani 1 nolu butona bastığımda 2 nolu buton işlem yapmayacak ama diğer leri yapıcak aynı işlem 2 nolu butona bastığımda 1 nolu buton çalışmayacak ama diğerleri çalışacak yani 1-2 ile 4-5 ile 7-8 ile 10-11 ile kilitlemeli olacak. bana pic basic ile yazılmış kodlar ve şema lazım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

satilla

hocam hangi pic ile çalışacaksn anlamadıgım 20 tane ayrı devremi yapacaksın 12 kanallı ??

drmp

erkan614

tahminleriniz doğru 20 adet 12 kanallı rf devre çalıştırıcak ayni ortamda
her kumandanın bir id si olucak dip sw ile ayarlanabilirolması iyi olur
bir kaç kumandada gördüğüm özellik herhangi bir tuş konumunda değişiklik olursa o anda gönderme yapıyor, herhangi bir tuşa basılı iken her 500ms de bir gönderme yapıyor eğer hiç bir tuşa basılmamışsa gönderme yapmıyor
12 adet tuş için tamamının kobinasyonu kadar kod 1111 den ffff e kadar mesela üretip gönderme yapicaksın alıcı devrende de çözüp hangi kodda hangi işlem varsa onu işliyceksin
udeanın rf modem ürününü kullanırsan çözümün hızlanır gerisi pic yazmaya kalmış
NOT: buna benzer birşeyi 2  sene önce yaptım ama endüstride çalışıcaksa parazite çok dikkat etmen gerek yoksa devre kilitlenir windows gibi :)
bu sebepten pcb tasarımcılığında iyi olmalı

satilla

hangi programlama dilini kullancaksın onuda söylersen iyi olur
çevredeki parazitlerden etkilenmesin istiyorsan faraday kafesi kullanmanı tavsiye ederim basit oalrk demir bir kutu diyebilirz biraz raştırmanda fayda var tabiki