PIC ile TCP/IP kullanimi üzerine güzel kaynak

Başlatan sigmoid, 29 Haziran 2010, 00:13:29

sigmoid

http://www.barissamanci.net/default.aspx?id=3

TCPIP üzerine Türkçe olarak hazirlanmiş güzel bir çalişma. Buradaki ekitabin birçok kişi için faydali olacağini düşünüyorum. Siteyi yapan arkadaşida tebrik eder, çalişmalarinin devamini beklerim.

herkese faydali olmasi dileğiyle.

radres

fatihinanc

evet güzel bir kaynak.
aynı sitede fat dosyalama sistemi hakkında da bir pdf var. o da gayet güzel.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

tyilgin

Arkadaşlar paylaşılan bu e-kitab silinmiş,

daha önce indirmiş olan bir arkadaş tekrar paylaşabilirmi lütfen ?

Herkese iyi seneler...

tyilgin

Alıntı yapılan: tyilgin - 03 Ocak 2011, 10:43:21
Alıntı yapılan: cynetron - 02 Ocak 2011, 13:35:55
http://www.4shared.com/file/19B4ndVS/BarisSamanci-MchpStack.html

Bu dosyayı ne kadar çok arıyordum bilemezsiniz,

Sonsuz teşekkür ederim....  ;D

Tekrar merhaba,

stack.zip içinde yazarın kendi yaptığı projeside varmıydı ?, zira örnek kodlarını bulamadım.

Elinizde varsa onlarıda paylaşabilirmisinmiz lütfen ?

saygılar..

ErsinErce

aynı adres üzerine güncelleme yaptım ve tüm dökümanları ekledim ;) dosya boyutu şuan 4MB

tyilgin

Alıntı yapılan: cynetron - 04 Ocak 2011, 00:04:53
aynı adres üzerine güncelleme yaptım ve tüm dökümanları ekledim ;) dosya boyutu şuan 4MB

Bu arada siz tcp/ip stack ile bir uygulama yapmayı başarabildinizmi ? ben bir süre önce microc nin kendi kütüphaneleri ile birşeyler yaptım ancak kullandığım dil olan hi-tech te kodlarıma devam edebilmek için arayışlarımı sürdürüyorum. Bu konuda microchipin stack ını uzun zamandır incelemeye çalışıyorum bir pek birşey anlayamadım. Barış samancının e-kitabından da net birşeyler anlayamadım. bugünkü paylaşımınızda barış beyin projesini incelemeye çalıştım ancak bir sürü gereksiz kod var. örneğin 18fxx ise şu dspic ise bu hitech ise bu falan gibi gereksiz kodlar mevcut. Gereksiz kodlara razı olsam mikroc nin kütüphanelerine devam diyecektim zaten.

Siz (veya konuyu okuyan bir arkadaş) bu dökümanlardan faydalanarak birşeyler yapabildinizmi ? Elinizde kısa anlaşılır örnek vs. varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim..

saygılar..